Dyskusja Archiwisty:Tytyteusz

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Tytyteusz!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Melethron!

Przenoszenie pod Legendy

Archiwiści o statusie Jedi lub Strażnicy przenoszą strony pod legendy, ale nie w ten sposób w jaki ty to zrobiłeś. Strona jest przenoszona po prośbie sprawdzonego użytkownika lub gdy nowy użytkownik napisze jakiś artykuł w brudnopisie i będzie on spełniał wymogi Biblioteki. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:20, 5 lip 2021 (CEST)

Chronologiczny spis legendarnych książek

Siema okładki w tym spisie jak i w pozostałych niepotrzebnie rozszerzają te tabele. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:09, 27 lip 2021 (CEST)

Odpowiedź

Przeniosłem bitwę o Coruscant pod prawidłową nazwę. Brudnopisu nie usunę, bo nie mam takich uprawnień. Może on ci się przydać w przyszłości na inne artykuły, ale jeśli bardzo chcesz żeby został usunięty to wstaw na górze strony ten szablon. Chciałbym również, abyś rzucił okiem na zmiany, jak zostały dokonane w twoich artykułach - Bitwa o Coruscant, Droid zasilający GNK, FN-2802. Generalnie pamiętaj, aby pisać artykuły in-universe w czasie przeszłym, wstawiać kategorie i interwiki, tak jak zostało to zrobione na tych stronach. Również drobna rzecz, w kanonicznych artykułach nigdy nie stosujemy szablonu L, który służy do linkowania stron z dopiskiem /Legendy. Pozdrawiam, signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:52, 11 sie 2021 (CEST)

Dofine

Przeniesione. Zobacz co zmieniłem. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  14:51, 14 sie 2021 (CEST)

Gobi Glie

Przeniosłem ten artykuł pod prawidłową nazwę, ale przejrzę go później. Ogólnie nie ma potrzeby pisania prośby o przeniesienie, wszystkie edycję są widoczne na ostatnich zmianach i prędzej czy później albo ja albo ktoś inny, kto ma odpowiednie uprawnienia przeniesie strony pod prawidłowe nazwy. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:15, 16 sie 2021 (CEST)

Szablony

Czołem. Z szablonami to nie do mnie. Bo to nie moja broszka. Mogę co najwyżej odesłać do innych szablonów. Bo to co wklejamy do artykułów, to jedynie szczyt góry lodowej. Wszystko inne siedzi na stronie samego szablonu. signstraznik.png Totus Dyskusja  18:22, 1 lis 2021 (CET)

Z szablonami to raczej do mnie. Postaram się w najbliższych dniach zrobić infobox dla firm z prawdziwego świata. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:14, 1 lis 2021 (CET)

Ludzie

Nie mogę przenieść strony. Osoba, która przeniosła legendarną stronę zostawiła przekierowanie, a ja, nie będąc Strażnikiem nie mogę go usunąć, żeby przenieść twoje hasło. Poinformowałem już jednak Strażników i niedługo ktoś przeniesie je pod prawidłową nazwę, tak myślę. Co do infoboksu, ustaliliśmy z administracją, że można jednak używać szablonu firma do haseł out-universe. signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  20:39, 10 lis 2021 (CET)

Konkurs jest od jutra

Tak że ten. Pozdr signstraznik.png Totus Dyskusja  22:19, 5 gru 2021 (CET)

Myślę, że nie. Ale nie ma co się martwić, jest jeszcze duuużo czasu żeby je nadrobić ;) signjedi.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  22:42, 5 gru 2021 (CET)

Nieznana lodowa planeta (Karrst i Filin)

Artykuł został usunięty ponieważ nie wnosił nic nowego. A informacje w nim zawarte dotyczyły postaci i wydarzeń a nie miejsca. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i będziesz działał dalej. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:08, 23 lip 2022 (CEST)

Jak

Skąd dokładnie info, że Jak urodził się w 8 BBY a nie 9 BBY? signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  18:46, 26 mar 2023 (CEST)

OK, udało mi się dotrzeć do oryginalnego wydania, w którym pojawia się zdanie „It is Jak's thirteenth birthday.”. Nie wiem czy wziąłeś informację o jego wieku z jakiegoś wcześniejszego fragmentu (tak obstawiam) bądź może błędnego tłumaczenia tego zdania (u nas i tak oryginał jest ważniejszy niż tłumaczenie), ale wychodzi na to, że było dobrze. Jutro przywrócę poprzednie edycje, a kanoniczne hasło 8 BBY niestety będzie musiało pójść do usunięcia. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie zniechęci cię to do dalszego edytowania. W razie czego zawsze możesz pisać do mnie w razie wątpliwości :) signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:22, 26 mar 2023 (CEST)

Konkurs XV

Hej, gratuluję wyniku w konkursie. W sprawie nagród odezwij się do Yako na discordzie. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  00:00, 4 wrz 2023 (CEST)

Cześć. Dopytam się tylko, czy kontaktowałeś się z Yako w sprawie nagród? signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  16:46, 20 paź 2023 (CEST)

Petur czy Pétur

Siema dlaczego usunąłeś ten akcent? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:26, 1 lip 2024 (CEST)

Ok spojrzałem i widzę, że chyba dla ułatwienia usunął ten akcent autor i już podpisuje się bez niego. Sam to kiedyś ujednolicałem i miałem z tym problem, ale ta forma w sumie jest lepsza w użytkowaniu. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:34, 1 lip 2024 (CEST)