Dyskusja Archiwisty:Dark mu1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Dark mu1!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mario

Zalecenia

Witaj, mam parę uwag do Twoich pierwszych artykułów. Hasła powinno się pisać w czasie przeszłym i nie używać jaskrawych zwrotów typu "niewiarygodnie głupie". Pisząc artykuł w zewnętrznym edytorze tekstu musimy pamiętać o tym, aby poprawić cudzysłowy (ossusowe są inne niż np. wordowe). Powinno się też linkować bez przekierowań (czyli np. [[Jabba Desilijic Tiure]], a nie [[Jabba]]). Do określenia pierwszych pojawień itp. używa się szablonów (np. pojawienie pierwsze to {{1st}}), większość z nich możesz znaleźć tutaj. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:59, 27 cze 2011 (CEST)

Podpisuj się też przy swoich wypowiedziach, używając czterech tyld (~). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  20:54, 27 cze 2011 (CEST)
Hej. To, w jakim źródle pojawiła się dana rasa/inne zagadnienie, ma pojawić się w sekcji "źródła", a nie w obrębie artykułu. Nazwy konfliktów piszemy małą literą. Nie piszemy o przypuszczeniach (tym bardziej, że to, o czym napisałeś w haśle o Pantoranach można obalić brakiem logiki w TCW) i o tym, czego nie wiadomo, bo w gruncie rzeczy nie jest to żadna informacja. Nie pisz też przy nazwach epizodów, które to części; większość osób to wie, a jeśli nie, to może to sobie sprawdzić poprzez link. Ogranicz podwójne entery - nie używa się ich wcale często, zwykle tylko dla oddzielenia akapitów i sekcji, a także pomiędzy kategoriami i interwiki (dla przejrzystości edycji). Źródła podawaj chronologicznie. Powinieneś też pamiętać o tym, aby zaopatrywać swoje artykuły i ich odpowiedniki na zagranicznych wikiach właśnie w interwiki. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:43, 28 cze 2011 (CEST)
A, jeśli przypuszczenia są z Databanku, to można im oczywiście zawierzyć. Możesz umieścić je z powrotem w haśle, ale tym razem postaraj się sformułować je tak, aby było wiadomo, że to nie są Twoje czy ogólnie fanowskie domniemania (jeśli nie wiesz jak, opatrz ciekawostkę odpowiednim przypisem). Co do epizodów: jeśli gdzieś są podane tak: "Epizod III: Zemsta Sithów", to są podane błędnie i należy je poprawić. Przy okazji - mając na myśli podpis za pomocą czterech tyld, chodziło mi oto, abyś po prostu je wpisał, a one automatycznie zamienią się w Twój podpis z datą ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:32, 28 cze 2011 (CEST)

Odp: Grafiki

Nie ma problemu. W przyszłości służę pomocą.

Revan 12:44, 12 lip 2011 (CEST)

Twoja prośba

Cześć. Widzę, że prosisz innego archiwistę o przesłanie grafik. Jeżeli nie wiesz jak to robić to poczytaj odpowiedni punkt w pomocy. Jeżeli ciągle nie będziesz wiedział o co chodzi to napisz do mnie na gg, albo mailem. Pozdrawiam Windy 17:20, 15 lip 2011 (CEST)

Graf.

Cześć. Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem... (wczasy). Masz swoje grafiki.

Revan 13:57, 18 lip 2011 (CEST)