Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja:Odrodzone Imperium Sithów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sens przekierowania...

Jak dla mnie nie ma potrzeby, a nawet nie jest wskazane, żeby to przekierowanie istniało... Imperium Sithów Nagi Sadowa i Imperium Sithów Vitiate to jak dla mnie zupełnie dwie różne rzeczy, które analogiczne są tylko w tym, że tu i tu machają czerwonymi mieczami oraz tu i tu posługują się mocą... W Imperium Sithów Sadowa jest wszystko tak lakonicznie... Sadow napada na Republikę w ciemno, nie zna jej w ogóle, myślał, że pójdzie mu tak łatwo jak z wszystkimi innymi światami... Też to przywództwo jest takie niepewne... Sadow~Kressh~Ragnos etc... I ta społeczność Sithów na Ziost taka mglista... A w odrodzonym jest jasno ustawiona hierarchia: Imperator -> Mroczna Rada -> Lordowie Sithów -> Arystokracja -> Obywatele -> Niewolnicy. Imperator czekał setki lat i zbierał informacje o wrogu... To zupełnie różne rzeczy... Malstrom (dyskusja) 18:59, 23 lip 2013 (CEST)

Ponadto, Odrodzone Imperium jest tak rozbudowanym tematem, że Artykuł o Imperium byłby zbyt rozbudowany. Tam co najwyżej powinien być podpunkt wspominający o Odrodzoeniu i szablon odsyłający do artykułu głównego tak samo jako to jest przy Sithach i różnych aspektach. Totus 19:17, 23 lip 2013 (CEST)
Proponuję takie rozwiązanie, jeśli powstanie namiastka (nie stub) hasła o tym Imperium, będzie można bez problemu usunąć przekierowanie, a w głównym haśle dodać link do hasła o Odrodzonym imperium.--Adakus 19:21, 23 lip 2013 (CEST)
Myślę, że to rozwiązanie będzie dla nas korzystne... Gdy skończę "The Old Republic Encyclopedia" i "The Old Republic: Revan", zacznę pisać ten artykuł opierając się na TOR: Revan, TOR: Annihilation i zwiastunach "Return", "Hope" i "Deceived", ale do tego czasu niech pozostanie przekierowanie (chyba, że ktoś przedtem rozpocznie pracę nad artykułem). Pozdrawiam -- Malstrom (dyskusja) 20:01, 23 lip 2013 (CEST)
Przekierowanie miałoby sens, gdyby sekcja w haśle "Imperium Sithów" faktycznie zawierała chociaż szczątkowe informacje na temat nowego państwa. Obecnie jest to lekko zmodyfikowany akapit napisany wiele lat temu na podstawie informacji z KotORów i w sumie niewiele wnosi do tematu. Odrodzone Imperium jak najbardziej powinno mieć odrębne hasło, bo to zupełnie inne państwo, opierające się na zupełnie innych zasadach i strukturze społecznej.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:46, 23 lip 2013 (CEST)
Ja! Ja sprubuję napisać to hasło. --Niech Moc będzię z Tobą! - The Emperor of the Galaxy! 20:35, 24 lip 2013 (CEST)
Z całym szacunkiem, ale hasłem niech lepiej zajmie się ktoś, kto zna źródła i ma do nich dostęp ( wie, jak pisze się "spróbuje" :D). W tym momencie jest masa źródeł opisujących to Imperium i z pewnością nie jest to hasło, które można napisać od tak, samemu, zwłaszcza, że nikt nie dysponuje wszystkimi materiałami. Teoretycznie na początek moglibyśmy utworzyć sam wstęp jako zalążek hasła, ale nawet to powinno być pisane na podstawie źródeł, a nie innych haseł i Wookieepedii, co miało miejsce jest zbyt wiele razy. Na pewno, poza książkami, komiksami i grą kluczowy jest dostęp do Encyklopedii i The Journal of Master Gnost-Dural bo obie pozycje zawierają dużo informacji spajających i uzupełniających pozostałe źródła, w odpowiednich miejscach prostując i retconując to, co trzeba. Niemniej na początek można utworzyć hasło na podstawie książek (kilka osób deklarowało chęć edycji), ja mogę dołożyć informacje z komiksów czy Timeline - tak czy siak ostateczne hasło będzie pracą zespołową.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:36, 24 lip 2013 (CEST)

Ja mogę się zająć informacjami z TOR:Revan, Oszukani i Fatalny Sojusz i częścią info z TORa, ale to dopiero jak wrócę do domu i będę miał dostęp do moich książek. Totus 21:41, 24 lip 2013 (CEST)

Na pewno trzeba się umówić, kto będzie co robic a potem trzymać się tego. Bo bez sensu robić kolejne hasło z 6k znaków i wstawić "DoPoszerzenia" jak to jest w większości artykułów, o których można napisać strony... Malstrom 07:39, 25 lip 2013 (CEST)

Chodziło właśnie o to, by uniknąć takiej sytuacji... Artykuł raz że spisany z Wookiee, jeszcze elementy "bełkotu"... Jest to zaledwie namiastka zalążka według mnie... Ten wpis nie kwalifikuje się nawet na opis ogólny zamieszczony obok infoboxu... Według mnie, artykuł trzeba napisać od nowa, nawet zrobić pewien brudnopis, gdzie wyznaczeni archiwiści posiadający źródła będą wpisywać raz po raz informacje, aż w końcu jakaś osoba zbierze to wszystko do kupy i wlepi w artykuł... To, co teraz jest w tym haśle, jeśli mam być szczery, nawet nie zasługuje na miano "chaotycznego"... --Malstrom 08:39, 27 lip 2013 (CEST)

Proponuję by archiwiści chętni do stworzenia tego hasła, skontaktowały się ze sobą i wspólnie opracowały hasło. Jeżeli aktualny artykuł jest zbyt kontrowersyjny, należy zgłosić problem redaktorowi. Po interwencji, stworzyć stuba i zablokować go szablonami w edycji, przez osoby które hasło będą tworzyć.--Adakus 09:08, 27 lip 2013 (CEST)
Myślę, że nie ma na co czekać - obmyślanie i plany robienia artykułu nie mają żadnego sensu; trzeba go zacząć tworzyć. Totus był chętny do opisania TOR:FA, TOR:D i gry TOR, niech więc tak będzie. Mario chciał zrobić Timeline, ja zrobię TOR:R, zwiastuny , Encyclopedię, The New Essential Chronology i Jedi vs Sith; to przydałby się ktoś posiadający The Journal of Master Gnost-Dural. Zacznę robić swoje, natomiast pozostałych archiwistów chcących włączyć się w tworzenie artykułu, proszę o kontakt (z wyjątkiem Maria i Totusa, którzy już wyjawili chęć tworzenia ; d więc panowie możecie zacząć, kiedy będziecie mogli) --Malstrom 09:23, 27 lip 2013 (CEST)

Aby uniknąć konfliktów edycji, powielania informacji i aby hasło było w miarę spójne, proponuję zrobić coś podobnego, jak robiliśmy przy Anakinie Skywalkerze. Mieliśmy wtedy stronę testową i jej dyskusję, na której wstawialiśmy kolejne fragmenty hasła i na nich pracowaliśmy, dyskutowaliśmy, dzieliliśmy się źródłami, a potem przenosiliśmy do głównego hasła. Pozwala to ograniczyć liczbę edycji i poprawek w głównym haśle i lepiej skoordynować pracę. Co Wy na to?

Co się tyczy Emperora - czytałeś w ogóle, co Ci odpisałem? Powtórzę, żeby nie edytować drugi raz Twojej dyskusji - odpuść sobie to hasło. Wiele razy udowodniłeś, że w ogóle nie znasz źródeł, wszyscy wiedzą, że tworzysz hasła na podstawie innych haseł na Ossusie i Wookieepedii i masz nikłe pojęcie o tym, co piszesz, co zresztą udowodniłeś tworząc ten artykuł - wszystko jest pisane w oparciu o istniejące artykuły (nie zawarłeś żadnych szczegółów ani informacji, o których nie pisał wcześniej ktoś inny), dodatkowo wypisujesz bzdury wynikające z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Imperium nie upadło w 2000 BBY, wiemy tylko, że wtedy już nie istniało od jakiegoś czasu.--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:59, 27 lip 2013 (CEST)

Strona testowa ma najwięcej sensu, zwłaszcza przy tak obszernym temacie. A i jeśli chodzi o TORa, to jestem pewien, że wśród Archiwistów jest jakiś maniak tej gry. Ja grałem prawie rok temu a nie ciągnie mnie do tego, aby do niej wracać. Nie mniej jednak, FA i Oszukani się zajmę w 100% Totus 11:21, 28 lip 2013 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!