Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Che'ri

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Che'ri
Data i miejsce narodzin: ok. 28 BBY
Rasa: Chiss
Kolor włosów: Granatowe/błękitno-czarne
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Profesja: Ozyly-esehembo
Che'ri była dziewczyną rasy Chiss służącą na pokładzie Springhawka pod dowództwem starszego kapitana Mitth'raw'nuruodo jako ozyly-esehembo. Jej opiekunką w trakcie służby na Springhawku była Mitth'ali'astov.

Biografia

Che'ri urodziła się około 28 lat przed bitwą o Yavin.[1] Kiedy wykryto u niej umiejętność Trzeciego Oka zabrano ją rodzinie i wcielono do floty. W trakcie swojej "kariery" jako nawigatorka służyła na dość sporej liczbie okrętów, ponadto miała wiele Opiekunek oraz Mamuś, które zachowywało się wobec niej ostro i szorstko. Z żadną nie zżyła się tak jak z Thalias na pokładzie Springhawka.

Lubiła rysować w swoim questisie ptaki, a także obrazy z góry. Od zawsze marzyła o byciu pilotem i lataniu w przestworzach. W 19 roku przed bitwą o Yavin Thrawn nauczył ją latać małym statkiem zwiadowczym, którym ta dwójka później poleciała na Mokivj. Celem misji było odnalezienie sojusznika dla Dynastii.

Kilka tygodni po tych wydarzeniach Che'ri i jej opiekunka wcieliły się w role "zakładniczek rodzinnych"[2], które pomogły schwytać Yiva Dobroczyńcę w trakcie bitwy nad Primeą.

Przypisy

  1. W trakcie powieści Dynastia Thrawna. Chaos Che'ri ma 9 lat. Stąd możemy mniej więcej obliczyć datę jej narodzin.
  2. "Zakładniczki rodzinne" nie istniały w Dynastii. Thrawn wymyślił ten termin, aby zmylić oficerów Nikardunów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!