Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zamach bombowy w Parku Pokoju

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wybuch2.jpg
Zamach bombowy w Parku Pokoju
Data: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce: Park Pokoju
Przyczyny: Zamach stanowił część działań Straży Śmierci skierowanych przeciwko Nowym Mandalorianom.
Skutki: Postępy w śledztwie prowadzonym przez Obi-Wana Kenobiego.
Uczestnicy:
Zamach bombowy w Parku Pokoju przeprowadzony został w nieokreślonym momencie wojen klonów w Parku Pokoju, w Sundari na Mandalorze.

Historia

Zamach ten przeprowadzony został przez nieznanego z imienia sympatyka Straży Śmierci, frakcji Mandalorian odrzucającej pacyfizm Nowych Mandalorian i chcącej wyeliminować tychże z Mandalory. Atak w miejscu zwanym Parkiem Pokoju wydaje się być w oczywisty sposób związany z symboliką jakie niesie ta nazwa.

Zamachowiec.
Wysadził on bombę akurat w momencie gdy parkiem przechadzała się Satine Kryze rozmawiająca z przybyłym na Mandalorę Mistrzem Jedi, Obi-Wanem Kenobim. Eksplozja raniła kilku przechodniów. Zamachowiec został na miejscu wybuchu by obserwować reakcje ludzi na pozostawiony przez siebie holoznak, symbol Straży Smierci. Jednak Kenobi zarządził zatrzymanie i przesłuchanie wszystkich znajdujących się w pobliżu osób, co słysząc zamachowiec zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, nie widząc szans na ucieczkę zdecydował się na odebranie sobie życie, co też uczynił.

Związane z tym wydarzenia doprowadziły w niedługim czasie do konieczności wyjawienia swej prawdziwej tożsamości przez gubernatora księżyca Mandalory, Concordi. Pre Vizsla uważany był za jednego z zaufanych współpracowników Satine Kryze, w rzeczywistości jednak to właśnie on stał na czele Straży Śmierci.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!