Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Yarael Poof

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Yarael Poof.jpg
Yarael Poof
Data śmierci 27 BBY
Miejsce pochodzenia Quermia
Rasa Quermianin
Wzrost 2,64 m
Kolor oczu Czerwone
Przynależność
Yarael Poof to Qeurmianin, członek Rady Jedi podczas ostatnich lat funkcjonowania Republika Galaktyczna. Trenował Jedi Rorona Corobba. Wśród Rady Jedi znany był ze swojego talentu do iluzji i sztuczek myślowych. Był jednym z mistrzów Jedi, który głosował za dopuszczeniem Anakina Skywalkera do treningu Jedi. W czasie wypełniania swoich misji miał w zwyczaju korzystać ze swoich mentalnych sztuczek. Wykorzystywał on najgłębiej skrywane lęki swoich przeciwników, dzięki czemu sprawnie rozwiązywał wszelkie konflikty. Był bardzo wyciszony i łagodny.

Biografia

W 32 BBY gdy przybył Anakin Yareal był obecny na sesji rady. W okresie pomiędzy bitwą o Naboo a wybuchem wojen klonów, Poof chronił Coruscant przed potencjalnymi akcjami radykała z Annoo, Ashaar Khorda. W 27 BBY mistrz Poof odkrył plany Khorda, który chciał użyć artefaktu, jakim było Dziecko Shaa, aby zniszczyć Coruscant, a także Korelię i Alderaan. Na Korelię udał się Oppo Rancisis, na Alderaan – Eeth Koth, a sytuacją w stolicy galaktyki miał zająć się Yarael. Khord zamierzał dopiąć swego niszcząc główny generator mocy. Został on aresztowany przez Jango Fetta oraz Zam Wesell, którzy współpracowali z Poofem. Jedi odebrał niedoszłemu zamachowcowi artefakt i użył Mocy, by go zdezaktywować. Prawie mu się to udało - Khord wbił mu nóż w pierś. Jedi zginął, ale ostatkiem sił zniszczył artefakt. Jango zastrzelił zabójcę Quermianina. Miejsce Poofa w Radzie zajął Coleman Trebor.

Pogrzeb Yaraela odbył się w Świątyni. Uczestniczyli w nim członkowie Wysokiej Rady, trzej quermiańscy Jedi oraz Obi-Wan Kenobi i jego padawan Anakin Skywalker.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!