Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ugzak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Uzgak.JPG
Ugzak
Rasa: Gamorreanie
Profesja: Myśliwi
Ugzak to gamorreańskim łowcą wraidów żyjącym na planecie Tatooine w czasie trwania wojny domowej Jedi.

Biografia

W 3956 BBY wraz z innymi ze swojej rasy, Narkalem i Gurkem przebywali w loży myśliwych w osadzie Anchorhead. Pewnego razu lożę tą odwiedził cierpiący na amnezję Revan. Wypytał Gamorrean na temat ich łowów, jednak ci zbyli go.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Jakiś czas później gdy Revan przebywał na Morzu wydm, trójka Gamorrean zastawiła pułapkę na niczego nieświadomych wędrowców, w którą Jedi wpadł. Okazało się że ich technika łowiecka polegała na napadaniu, okradaniu i zabijaniu innych łowców i przejmowaniu ich łowów. Revan ostrzegł oponentów, że mogą sobie nie poradzić z nim, co poskutkowało i Ugzak wraz z towarzyszami uciekł.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Ugzak jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Gracz ma możliwość dwojakiego rozwiązania w czasie zasadzki Gamorrean. Oprócz odwiedzenia ich od walki, można również zabić ich, jednak to rozwiązanie nie jest zgodne z porządkiem Expanded Universe.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!