Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Wraid

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Wraid.jpg
Wraid
Występowanie:
Środowisko: Pustynne
Kolor skóry:
  • Czerwona
  • Żółta
Kolor futra: Brak
Kolor łusek: Brak
Kolor piór: Brak
Kolor oczu:
  • Czarne
  • ŻółteWraidy to czworonożne stworzenia żyjące na planetach o pustynnym klimacie.

Charakterystyka

Wraid z Tatooine.

Wraidy to zwierzęta o czerwonym lub żółtym kolorze skóry. Posiadają one cztery kończyny dolne, lecz tylne zdecydowanie różnią się od przednich. Tylne odnórza kroczne były o wiele mniejsze i zgrabniejsze od przednich, zakończone dwoma palcami z długimi pazurami. Przednie nogi wraida były muskularne i potężne, ponieważ w czasie przemieszczania się spierał na nich cały swój ciężar ciała. Egzemplarze żyjące na Tatooine miały dodatkowo kościane płyty m. in. w okolicy czaszki, które zapewniały wraidom podstawową ochronę przed myśliwymi.

Historia

W czasie trwania ery Starej Republiki polowania na wraidy były bardzo popularne. Na Tatooine polowania stanowiły główne źródło dochodów wielu myśliwym, takich jak Tanis Venn, Ugzak, czy Ward Fizark. Loża myśliwych w Anchorhead chętnie nagradzała myśliwych, którzy dostarczali czaszki wraidów.

W 3956 BBY w posiadaniu takiej czaszki była żona jednego ze zmarłych myśliwych, Sharina Fizark. Chciała je sprzedać Fazzie Utral, ale ze względu na to, że nie posiadała karty łowieckiej Fazza nie chciał jej przyjął. Po nieudanej próbie sprzedaży czaszki Sharina poprosiła cierpiącego na amnezję Revana o pomoc. Ten sprzedał czaszkę Utralowi, oddał pieniądze kobiecie oraz ofiarował dodatek w wysokości 200 kredytów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!