Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Thexan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Thexan.png
Thexan
Data i miejsce śmierci: 3637 BBY
Miejsce pochodzenia: Zakuul
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Wieczne Imperium
Thexan był synem Valkoriona i Senyi Tirall, oraz bratem Arcanna i Vaylin. W czasie wojny z Republiką i Odrodzonym Imperium Sithów dowodził atakami Rycerzy Zakuulu. Zginął z ręki swojego brata, który poddał się ciemnej stronie.

Biografia

Dzieciństwo

Thexan wraz ze swoim bliźniaczym bratem, Arcannem, urodził się na planecie Zakuul jako syn imperatora Wiecznego Imperium, Valkoriona i Senyi Tirall. Podobnie jak jego brat był jednak ignorowany przez ojca, który zachowywał do nich chłodny stosunek. Jako, że był wrażliwy na Moc, musiał przechodzić ciężkie treningi, nad którymi czuwał ojciec. Jako dziecko razem z bratem często zabawiali się kosztem Rycerzy Zakuulu psocąc i zamieniając się ubraniami. Razem z nim stworzył też swój miecz świetlny o żółtej klindze.

Dorosłe życie

Thexan wraz z Arcannem dowodzi Rycerzami Zakuulu.

Gdy Thexan dorósł razem z bratem poprowadził kampanię Wiecznego Imperium przeciwko Republice i Imperium Sithów. Bracia pomimo sukcesów nie mogli liczyć na gratulacje od ojca, który zachowywał się w stosunku do nich obojętnie. O ile Arcann często wpadał przez to w gniew o tyle Thexan zachowywał zimną krew i nie oddawał się emocjom. Podczas ataku na Korriban w trakcie podboju Środkowych Rubieży, Arcann został poważnie ranny i przewieziony do namiotu medycznego. Kiedy się przebudził, Thexan odwiedził go, po czym zaniepokoił się zmianami w charakterze swojego brata, który skupił się na swoim gniewie. Po starciu Thexan poinformował ojca o dokonaniach na polu walk. Kiedy obaj bracia wrócili na Zakuulu przedstawili Valkorionowi zdobyte miecze świetlne. Ten jednak jak zwykle obojętny odwrócił się do nich plecami. Tym razem Arcann nie wytrzymał i oddał się ciemnej stronie, po czym rzucił się na ojca z mieczem świetlnym. Thexan zdołał go jednak odciągnąć jednak po chwili sam musiał się przed nim bronić. Po krótkim odpieraniu ataków Arcann zdołał przeciąć Thexana swoim mieczem. Thexan bardzo zawiódł się na bracie i nie mógł uwierzyć w to co zrobił. Arcann z kolei otrząsnął się i szybko podbiegł do upadającego brata. Było już jednak za późno i Thexan skonał w ramionach bliźniaka.

Po śmierci

Przez wiele lat okoliczności jego śmierci pozostały zatajone przed światem. Nawet Senya nie znała prawdy, a dowiedziała się o niej dopiero kilka lat później na stacji Azyl podczas pojedynku z Vaylin, która poinformowała ją o tym. Jakiś czas potem kiedy Vaylin znalazła się na Iokath droid ARIES podszył się pod Thexana i pokazał się jej. Ta początkowo uwierzyła że to jej zmarły brat, ale w końcu pod dłuższej rozmowie przejrzała droida.


Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!