Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tanis Venn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tanis.jpg
Tanis Venn
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Rasa: Człowiek
Profesja: Myśliwy
Tanis Venn to ludzki mężczyzna trudniący się łowiectwem na planecie Tatooine w czasie trwania wojny domowej Jedi. Nie posiadał zbyt dobrej opinii wśród kolegów, bowiem często korzystał z droidów bitewnych na polowaniach.

Biografia

Tanis nie podchodził honorowo do sportu myśliwskiego, korzystał z droidów, które później naprawiała jego żona. Nie ukrywał faktu, że robi to dla pieniędzy, by przeżyć i nie obchodziły go honorowe bzdury. Miał zatarg z własną żoną, która obwiniała go o kłamstwa i brak atencji. Tanis jak nie polował, to przesiadywał w loży myśliwych w osadzie Anchorhead.

W 3956 BBY spotkał cierpiącego na amnezję Revana, który zakupił wówczas kartę łowiecką i wypytywał się o dobre miejsca do polowań. Tanis odparł, że nie ma takich, bowiem za dużo jest myśliwych, a za mało zwierzyny. Ledwo starczało mu na pokrywanie własnych wydatków, tym bardziej, że utrzymanie robotów było kosztowne. Na pytanie czemu korzystał z droidów, stwierdził, że samotne polowania są dla tych, co mają nie po kolei w głowie, na dodatek polowania były utrudnione z racji nasilenia się ataków Ludzi Piasku. Przestrzegł przed gamorreaniśkimi myśliwymi, Gurkem, Narkalem i Ugzakiem, do których lepiej było nie odwracać się plecami.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Gdy Revan opuszczał mury osady, spotkał Marlenę, żonę Tanisa. Kobieta podekscytowana kazała pozdrowić jej męża, wprost mówiąc, że przyszykowała dla niego rocznicową, wybuchową niespodziankę. Jakiś czas później Jedi spotkał Tanisa, który nawoływał by mu pomóc, będąc okrążony przez swoje własne droidy K-X12. Mężczyzna żalił się że czeka tu już kilka godzin bez wody. Jego żona miała już go dość i przeprogramowała roboty, która zawsze serwisowała, ustawiając pułapkę, przez co Tanis nie mógł wyjść poza rejon lewitowania droidów. Jedi decyduje się pomóc myśliwemu, w zamian za złożenie przysięgi, że nie będzie więcej korzystał z robotów bitewnych do polowań. Tanis nie mając zbytnio wyboru, zgodził się na to. Po naprawie mężczyzna podziękował Revanowi za pomoc i obiecał, że przestanie używać droidów, wykorzystując ich do innych celów.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

  • Uwolnienie Tanisa jest jednym z pobocznych zadań w grze Knights of the Old Republic. Gracz może zdecydować czy pomóc myśliwemu, doprowadzić do jego śmierci lub zostawić go samego na pustyni. Może też zażądać nagrody za uratowanie jego życia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!