Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


T'laalak-s'lalak-t'th'ak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

t'laalak-s'lalak-t'th'ak był artystą należącym do rasy Xi Charrian, który w około roku 33 BBY ozdobił nogi mechanofotela należącego do wicekróla Nute'a Gunraya.

Biografia

t'laalak-s'lalak-t'th'ak był wybitnym mistrzem grawerskim. Pracował w warsztacie Xcan na Charrosie IV, rodzimej planecie Xi Charrian. Jednym z jego największych dzieł było wygrawerowanie nóg mechanofotela należącego do wicekróla Federacji Handlowej Nute'a Gunraya około roku 33 BBY. Oprócz wyrzeźbienia mistycznych znaków t'laalak-s'lalak-t'th'ak ulepszył także mechanizmy umożliwiające poruszanie się fotelowi.

Kiedy po bitwie o Cato Neimoidię w 19 BBY w ręce Republiki wpadł fotel, Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker podążyli na Charrosa IV w celu dowiedzenia się czegoś o nim, gdyż wierzyli, że może ich to doprowadzić do Dartha Sidiousa, poszukiwanego przez Jedi Mrocznego Lorda Sithów. Wiedzieli, kto ozdobił nogi, gdyż t'laalak-s'lalak-t'th'ak podpisał swoje dzieło. Początkowo artysta nie był skłonny do rozmowy, próbował uciekać, ale w końcu, pod wpływem prałata - przywódczy Xi Charrian, wyjawił całą prawdę. Powiedział ze strachem, że aparatura nadawczo-odbiorcza mechanofotela i holoprojektor były zainstalowane już wcześniej i trafiły do niego z placówki wydobywczej Escarte.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!