Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-9521

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Pulsar)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pulsar.jpg
CT-9521 Pulsar
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-9521 znany bardziej jako Pulsar to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Pulsar jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu sierżanta.

Misja na Ord Cestus

Po drugiej bitwie o Geonosis, Ahsoka Tano i Barrissa Offee dostały misję dostarczenia fregaty medycznej TB-73 na Ord Cestus w celu przejęcia zdrowych klonów i dowiezienia ich jako wsparcie Mace'owi Windu na Dantooine. Załogą fregaty miał zostać oddział Trapa.

Gdy Trap przyłapał swój oddział śpiący nieopodal obozu Republiki, Pulsar również spał, zbudził go strzał z blastera sierżanta. Nie był zadowolony, że wyruszając w spokojną misję, wolał uczestniczyć w bitwie.

Na pokładzie fregaty, podczas snu został zarażony geonosjańskim insektem mózgowym, przez swojego brata Scythe'a, który wniósł jajeczka insektów na pokład fregaty. Od tej pory był podporządkowany woli Scythe'a. Gdy Ahsoka, po skontaktowaniu się z mistrzem Skywalkerem, włączyła system chłodzenia, został uwolniony od insekta i wrócił do służby.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!