Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jester

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jester.jpg
Jester
Data i miejsce narodzin: 32 BBY[źródło?]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Jester to żołnierz-klon o stopniu szeregowego.

Biografia

Jester tak jak inne klony mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta, urodził się na Kamino. Po przejściu szkolenia został przydzielony do drużyny sierżanta Slicka.

Bitwa o Christophsis

Zasadzka

Jester uczestniczył w bitwie o Christophsis w 22 BBY. Jego oddział brał udział w zasadzce zorganizowanej przez Jedi. Jester i jego towarzysze szykowali się do ostrzału droidów z okien południowej wieży, kiedy zostali zaatakowani. Rozpoczęła się walka, w której zginęło wiele klonów. Kiedy do walczących dołączył Skywalker ze swoimi ludźmi, wszyscy zdołali przedrzeć się do windy i dostać na dach wieży. Tam ponownie podjęli walkę z droidami. Po kilku chwilach nadleciała kanonierka, pilotowana przez Hawka. Żołnierze, a wśród nich Jester, dostali się na pokład transportowca i odlecieli do swojej bazy.

Śledztwo

"Dbaj o swoją broń, a ona zadba o ciebie."
— Życiowa maksyma Jestera.[2]

Jak po każdej stoczonej walce, Jester wypolerował swoją broń. Po jakimś czasie do jego koszarów przybyli dowódcy - komandor Cody i kapitan Rex. Oznajmili, iż podejrzewają, że jeden z klonów w oddziale współpracuje z Separatystami. W związku z tym oficerowie zamierzali wszystkich kolejno przesłuchać. Kiedy podeszli do Jestera, ten bardzo się denerwował. Wzbudziło to podejrzenia Rexa i Cody'ego, które jednak szybko rozwiał Punch. Szeregowiec opowiedział przełożonym o zwyczaju polerowania broni, który był dla Jestera bardzo ważny. Kiedy klon pokazał im swój blaster, został ostatecznie uznany za niewinnego.

Po dalszym przesłuchaniu dowódcy zorientowali się, że zdrajcą jest Slick. Sierżant zdołał jednak uciec z koszarów. Kiedy w magazynie broni miała miejsce eksplozja, wywołana przez szpiega, Jester wraz z braćmi niezwłocznie się tam udali. Oznajmili Cody'emu, że Slick uciekł do centrali. Komandor rozkazał żołnierzom zabezpieczyć teren eksplozji, a sam wraz z Rexem ruszył za Slickiem.

Dalszy udział

Później Jester wraz z pozostałymi żołnierzami brał udział w kolejnej części bitwy. Jego dalsze losy są nieznane.

Ciekawostki

W skład wyposażenia Jestera poza tradycyjnym DC-15S wchodził karabin maszynowy Z-6. [2]

Zobacz też

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!