Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Punch

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Punch.jpg
Punch
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Punch był żołnierzem–klonem w Wielkiej Armii Republiki. Służył pod rozkazami sierżanta Slicka. Brał udział w bitwie o Christophsis.

Biografia

Młodość

Punch był klonem łowcy nagród Jango Fetta. Po odpowiednim szkoleniu dołączył do sił WAR, gdzie był podkomendnym Slicka.

Bitwa o Christophsis

Zasadzka

W pierwszym roku wojen klonów Punch, wraz z całym swoim oddziałem, został wysłany na Christophsis. Generałowie Jedi Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi opracowali plan zasadzki na oddziały Separatystów. Przewidywał on atak z dwóch wież: północnej i południowej. Punch i jego towarzysze zostali wysłani do tej drugiej. Kiedy przygotowywali się do rozpoczęcia walki, droidy wroga rozdzieliły się. Zaskoczeni Republikanie zostali otoczeni i zaatakowani przez przeciwnika. Dzięki interwencji Skywalkera, który dzięki dynamicznym linkom przedostał się z wieży północnej do południowej, ocalali zdołali przedrzeć się do turbowindy, która zawiozła ich na dach wieży. Tam klony ponownie podjęły walkę z droidami, tocząc ją aż do przylotu kanonierki, pilotowanej przez Hawka. Żołnierze Republiki zostali ewakuowani.

Śledztwo

Punch podczas przesłuchania.

Po jakimś czasie do koszar Slicka przyszli kapitan Rex i komandor Cody, którzy poinformowali żołnierzy, w tym Puncha, iż ostatnia przegrana była wynikiem działalności szpiega Separatystów. Oficerowie mieli pewność, że to ktoś z tego oddziału. Po udowodnieniu niewinności Jestera, Cody zapytał o alibi Puncha. Ten odparł, że w momencie przesyłania danych do Separatystów był w kantynie wraz ze Sketchem. Po dalszych przesłuchaniach zarzuty padły na Choppera, który nie posiadał alibi. W pewnej chwili jednak Cody zorientował się, że to Slick jest zdrajcą. Sierżant uciekł z koszar, a po kilku chwilach doszło do eksplozji w magazynie broni. Punch i jego towarzysze dołączyli tam do Rexa i Cody'ego, informując, że Slick uciekł do centrali. Oficerowie rozkazali im zabezpieczyć teren i ruszyli w pościg za szpiegiem. Po jakimś czasie zdołali go aresztować. Po akcji Punch wziął udział w dalszej części bitwy.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!