Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Infinities: A New Hope 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
InfinitiesANewHope3.jpg
Star Wars Infinities: Nowa Nadzieja 3
Scenariusz Chris Warner
Rysunki Al Rio
Kolory Dave McCaig
Tusz Al Rio, Neil Nelson
Tytuł oryginalny Star Wars Infinities: A New Hope 3
Wydanie USA Dark Horse Comics
19 sierpnia 2001
Okładka Tony Harris
Liczba zeszytów 3/4
Liczba stron 22
Czas akcji 5 BBY (alternatywnie)


Star Wars Infinities: Nowa Nadzieja 3 to trzeci numer serii Infinities: Nowa Nadzieja. Jest to historia przedstawiająca alternatywne zakończenie epizodu IV.

Streszczenie

Pięć lat po zwycięstwie Imperium nad Rebelią w bitwie o Yavin, Han i Chewi przesiaduję w kantynie na Ord Mantelli. Umilają sobie czas oglądając wiadomości z Coruscant, gdzie świętowany jest dzień zwycięstwa. Ogłoszono również powstanie nowego imperialnego senatu. Senatorem Coruscant okazuje się być Leia. Wygłasza propagandową mowę, w której poniża Rebelię oraz zapewnia, że całkowity pokój w Galaktyce już wkrótce zostanie przywrócony. Słysząc to, Han niszczy holoprojektor. Wówczas jeden z bywalców kantyny rozpoznaje w nim człowieka, za którego Jabba Hutt wyznaczył sporą nagrodę. Przemytnik i Wookiee opuszczają lokal, jednak szybko orientują się że muszą uciekać. Sprawa pogarsza się gdy do pościgu wtrącają się szturmowcy. Obaj przyjaciele przy pomocy "pożyczonego" sprzętu dają radę dotrzeć do Sokoła i na czas uciec na orbitę planety. Zostają tam zaatakowani przez myśliwce TIE. Nie wdając się w dłuższą walkę, ustawiają kurs na Dagobah i skaczą w nadprzestrzeń.

Na Dagobah Luke budzi się z medytacji. Informuje mistrza Yodę o powrocie swoich wizji. Ten mówi mu aby ponownie udał się do jaskini. Młody Jedi oddaje nauczycielowi na przechowanie swój miecz świetlny a następnie podejmuje kolejną próbę. Po raz kolejny objawia mu się Darth Vader. Po kilku zręcznych unikach, Luke'a nawiedzają wizję. W jego głowie pojawiają się głosy, które po chwili wysiłku przepędza. W tej chwili pojawia się Han. Przekazuje mu to, czego dowiedział się na Ord Mantell. Luke uważa, że muszą pomóc Leii. Yoda jest skłonny zgodzić się, ale musi jeszcze powiedzieć swojemu uczniowi kilka rzeczy. Zabiera go na stronę, gdzie wyjawia mu kto jest jego ojcem i siostrą. Wówczas pojawia się duch Obi-Wana. Tłumaczy dlaczego nie powiedział Luke'owi prawdy. On oraz Yoda obawiają się, że Leia w przyszłości ma zastąpić Palpatine'a jako Imperator. Luke uznaje, że musi zrobić to, co nakazuje mu Moc. Razem z Yodą i resztą towarzyszy udaje się na Coruscant.

W Imperialnej Stolicy nadal trwa świętowanie. Gwiazda Śmierci, przechrzczona na Gwiazdę Sprawiedliwości, ma zostać sztucznym satelitą planety, a jako symbol nadchodzącego rozwoju na chwilę przysłania Słońce. Imperator jednak nie jest w stanie uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości. Leia mówi Vaderowi, że coraz chętnej przystaje na plan obalenia Palpatine'a po czym odchodzi. Do komnaty wchodzi Palpatine zadowolony z ambicji swojej uczennicy. Zauważa jednak, że Lord Vader wydaje się być nieobecny, co jest spowodowane kolejnymi zakłóceniami w Mocy. Według Imperatora jest to gasnący płomień Jedi.

Tymczasem Sokół Millennium dociera do systemu Coruscant...

Bohaterowie

Wydanie kolekcjonerskie


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!