Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Zgłaszanie błędów/archiwum

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wielkie litery w tytułach

PS (na początku :P). pogrubione - nowiki Chyba jest coś nie tak z przekierowywaniem, a ściślej to w momencie, gdy hasło ma dwa słowa, np. bao-dur - nie przekieruje (w momencie wpisania w wyszukiwarce, oba słowa z małych liter), kiedyś zawsze przekierowywało, ale już np. bao-Dur przekieruje, czyli coś jest chyba nie tak z tym drugim wyrazem. Po drugie, kiedyś (o ile mnie pamięć nie myli) nie było konieczności pisania poprawnej nazwy (jeśli chodzi o wielkość liter) w linku wewnętrznym. Np. kiedyś takie coś: przykład [[rycerz jedi]] miało niebieską czcionkę i przenosiło do artykułu Rycerz Jedi, teraz nie. Ale np. [[rycerz Jedi]] (w obu przypadkach rycerz małą literą, czyli tu wszystko gra) już nas przenosi poprawnie. Czyli znowu coś z tym drugim słowem - chyba musi być poprawnie napisany. Nie daję uciąć głowy, ale na starym Ossusie chyba nie było takiej konieczności, jak była to sorki :)

PPS (tym razem na końcu :PP). No i w ogóle jak próbuję poprawić to przekierowanie "Bao-dur" na "Bao-Dur" to mi nie wiem czemu wyskakuje konflikt edycji i za nic nie mogę zmienić. -Abe

Co do tego przekierowania Bao-dur - brakowało strony, jedyna opcja to usunąć i zaimportować z bazy (edytować się nie da, bo właśnie nie wiadomo dlaczego wyskakuje konflikt edycji, jakiś błąd bazy), co właśnie zrobiłem. Jak zobaczysz więcej takich stron, to dawaj znać. A co do tych liter... nie wiem, kiedyś Yako mi mówił, że jeśli hasło składa się z więcej niż jednego wyrazu, to pierwsza litera pierwszego wyrazu może byc zarówno duża, jak i mała, ale kolejne już mają znaczenie (wielkość) - taka jest po prostu wyszukiwarka Wiki. Ale głowy nie dam. Ej, ale ja teraz wpisuję zarówno rycerz jedi, jak Cade skywalker i jakoś mi strony znajduje, od razu do nich przechodzi :P Więc nie wiem o co chodzi, może któryś z adminów się na tym zna :) signjedi.png Sky Dyskusja  23:57, 15 lis 2007 (CET)
Standardowe działanie to: jeżeli wpisujesz w pasku adresu albo w linku wewnętrznym - wszystkie wyrazy muszą być odpowiednią literą. Jeżeli w wyszukiwaniu - "rycerz jedi" powinno wykrywać artykuł "Rycerz Jedi". signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:23, 16 lis 2007 (CET)
Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Generalnie zauważyłem, że dla MediaWiki luke Skywalker i Luke Skywalker to to samo hasło, natomiast Luke Skywalker i Luke skywalker to różne hasła. Generalnie - jest zawsze jeszcze szukaczka googla. Ale podłubie jeszcze nad tym...--signstraznik.png Yako Dyskusja  11:47, 16 lis 2007 (CET)
Przyznam, że nie rozumiem, o co chodzi? Zawsze tak było i chyba powinno, bo dlaczego wielkość litery miałaby być nieważna? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:48, 23 lis 2007 (CET)

Losowanie stron

Kiedy klikam losuj stronę zdecydowanie za często wyskakuje Skok Mocą średnio co 4 artykuł to właśnie on...--GalAn 16:48, 16 lis 2007 (CET)

Ja mam podobnie. Skok Mocy też mi wyskoczył, ale przed chwilą zrobiłem 10 losowań i 3 razy pojawiła się Ann C. Crispin, a 2 razy Shaelas. Raczej nie przypadek :P Abe 17:28, 16 lis 2007 (CET)

Z tym to już do Yako. Chyba wina samego oprogramowania Wiki, a nie jakiegoś błędu związanego z serwerem... pomęczę go jak będzie dostępny na gg. signjedi.png Sky Dyskusja  23:29, 16 lis 2007 (CET)

Mi cały czas robi się Najwyższy Kanclerz (Vol-Thrane 17:27, 17 lis 2007 (CET))

A mi cały czas to hasło i już się nie mogę na nie patrzeć xD signjedi.png Sky Dyskusja  17:29, 17 lis 2007 (CET)
Pasowałoby, żeby Yako coś z tym porobił :) Nie da się tego teraz normalnie używać, a lubiłem tę funkję i czasami z niej korzystałem ;).A jeśli chodzi o te brakujące strony poniżej, to czy była kiedyś strona fanon? Abe 19:39, 17 lis 2007 (CET)
Była. Z tym, że stworzona najprawdopodobniej w okresie pierwszych testów przed otwarciem ponownym Ossusa, jakoś dwa-trzy tygodnie temu (zaraz przed tym, jak baza zaczęła znów wariować i musieliśmy robić wiele haseł ręcznie)... przejrzałem obie bazy danych, a hasła tam nie ma :( Więc chyba trzeba je będzie napisać od nowa...
  • Losowanie artykułów - nie da się poprawić - to jest kawałek mediawiki, w który nie ingerowaliśmy. Proszę pamiętać, że komputer tak naprawdę nie potrafi "wymyślić" prawdziwej liczby losowej. W PHP z tego co wiem, korzysta się z funkcji generującą liczbę pseudolosową na podstawie czasu. Zatem bardzo prawdopodobne jest, ze losowa strona wypadnie taka sama, jeśli klikniemy w zbyt małym odstępie czasu na "Losuj stronę". Poza tym, z tego co widzę - "Losuj stronę" nigdy nie pokazuje "pod rząd" dwa razy tej samej strony - czyli działa poprawnie. Dodatkowow - z tego co pamiętam, na starym ossusie działało to dokładnie tak samo. Sam często z tej funkcji korzystam - i także zdarzało się na starym ossusie, że szczególnie często wypadała jakaś strona. --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:08, 18 lis 2007 (CET)
Losowanie artykułów to tragedia. Zgadzam się, że może się coś powtórzyć, ale mi wyskakują 3 hasła na zmianę cały czas! Linia jakaśtam-jakaśtam i SW RPG, już się nie mogę patrzec na te hasła :/ Rzadko wyskakuje cokolwiek innego. signjedi.png Sky Dyskusja  20:09, 18 lis 2007 (CET)
Linia Jebble-Vanquo-Tarnitha, Sky :P Ja mam podobnie (też wyskakuje mi np. SW: RPG (WotC)), losowałem przed chwilą, a Sky co najmniej 1,5h temu, więc słowa Yako o "w zbyt małym odstępie czasu" raczej tu nie pasują ;) Abe 21:33, 18 lis 2007 (CET)
Zgadza się. Coś jest nie tak :/ Choć to dziwne, bo przed otwarciem ossusa, czyli mniej niż tydzień temu ja przy pomocy random pages znalazłem kilka uszkodzonych stron :/ --signstraznik.png Yako Dyskusja  21:38, 18 lis 2007 (CET)

Podobnie nie mogę się z Tobą zgodzić w sprawie "nigdy nie pokazuje pod rząd" ;)

  • Ostrze zwycięstwa
  • Linia Jebble-Vanquo-Tarnith
  • Linia Jebble-Vanquo-Tarnith
  • Igear
  • Linia Jebble-Vanquo-Tarnith
  • Linia Jebble-Vanquo-Tarnith
  • Ostrze zwycięstwa
  • Ostrze zwycięstwa

Abe 23:31, 18 lis 2007 (CET)

Ok, Ok. już wierzę i widzę. Szukam rozwiązania. --signstraznik.png Yako Dyskusja  14:07, 19 lis 2007 (CET)

Mi dzisiaj bez przerwy i niemal bez wyjątku wyskakuje Republic Commando: Order 66. Może popsuli randomizer przy okazji robienia nowej wersji MediaWiki? Dodam jeszcze, że narzędzie to jest (było) bardzo przydatne - nierzadko przy jego pomocy "wyszukiwałem" stronki z jakimiś defektami do poprawienia. Ale ileż można poprawiać jeden dwulinijkowy artykuł... ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:43, 23 lis 2007 (CET)

Moim zdaniem problem już rozwiązany, bo losowałem sobie kilka chwil i nic się nie powtórzyło ;) Louie1449 22:28, 26 lis 2007 (CET)

Powinno być dobrze... --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:28, 26 lis 2007 (CET)

Chyba jest OK. Co było? signstraznik.png NLoriel Dyskusja  08:28, 28 lis 2007 (CET)
walniecie ejdnej małej tabeli w bazie. Podobno. ale ja nic nie ruszałem. Samo się naprawiło :)--signstraznik.png Yako Dyskusja  09:17, 28 lis 2007 (CET)

Tania pizza

aha i jeszcze w reklamach na dole (tania pizza itp. :D) nie ma polskich znaków ;)

A raczej są w złym kodowaniu. Ale może w ogóle się tego pozbędziemy... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:49, 23 lis 2007 (CET)

Już nie ma tych linków :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  09:17, 28 lis 2007 (CET)


Dziwne szablony

Wiecie coś na ich temat? Potrzebne, czy można pokasować? signstraznik.png NLoriel Dyskusja 

  • Szablon:Chronologia - zrobiony na zapas, czy relikt przeszłości?
Chyba idzie do kasacji. signstraznik.png Sky Dyskusja  16:27, 4 gru 2007 (CET)

Licznik

Nie wiem czy mi się wydaje, ale IMO coś jest nie tak z licznikiem, bo od otwarcia liczba artykułów cały czas wędruje między 2920, a 2925, chociaż nic nie zostało usunięte... To jest normalne ?:P Louie1449 12:41, 24 lis 2007 (CET)

Tak. Narazie jest normalne :) Każdy import uszkodzonego artykułu trochę fiksował licznik - więc trzeba było go ręcznie przesuwać. Zatem jak Sky coś importował, to ja cofałem licznik, a jak ktoś dodawał artykuł normalnie - to nie cofałem :] Niemniej trzeba go obserwować, czy nie świruje :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  12:54, 24 lis 2007 (CET)

Coś jednak świruje. Jakieś 2h temu na liczniku było 2920. Darth petter od tamtego czasu stworzył ze 4 strony i dalej 2920. Poza tym Bastion zaktualizował statystyki - 1 artykuł przez 7 dni?? Z pamięci (3 ostatnie dni) - Watto, Zam Wesell, bitwy o Utapau i Coruscant. Abe 22:01, 25 lis 2007 (CET)

Jest wszystko ok :) Nie zauważyliście, że w międzyczasie poleciało 18 artykułów o niemieckich aktorach dubbingu? --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:19, 25 lis 2007 (CET)

Właśnie. A poza tym, nie wiem czy zauważyliście, ale czasem system potrzebuje "przetrawić" hasło żeby je podliczyć, więc spokojnie. Ja swego czasu dodawałem np. do Słownika Ossus po 5 - 10 - 15 nowych haseł naraz, a licznik podliczał je dopiero po jakimś czasie (w sumie nigdy nie ustaliłem, po jakim dokładnie). I tak jak mówił Yako - chcecie to prześledźcie sobie rejestry usunięć i importu i obliczcie wszystko. Ja zawsze zapisywałem ile haseł kasowałem i importowałem i o tyle Yako przesuwał licznik. signjedi.png Sky Dyskusja  22:31, 25 lis 2007 (CET)

Acha. No i jeszcze parę razy wykonaliśmy Rozkaz 66 (ja jeden raz, NLoriel też raz albo dwa, Bastion być może też, nie pamiętam) w przypadku niektórych beznadziejnych, do niczego się nie nadających haseł ;) signjedi.png Sky Dyskusja  22:36, 25 lis 2007 (CET)

Przesyłanie plików

Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale kiedy chce przesłać plik (będąc zalogowanym) to zostaje wylogowany i muszę powtórnie się zalogować. Ma ktoś jeszcze tak? Louie1449 12:53, 5 kwi 2008 (CEST)

Hmm dziwne. a z zapisywaniem cookiees masz wszytsko ok? Zmienianie skórek na przykład działa ok? --signstraznik.png Yako Dyskusja  21:39, 5 kwi 2008 (CEST)
Nie działa :P Robie wszystko jak trzeba i skórka mi się potem z powrotem zmienia na domyślną Louie1449 21:57, 5 kwi 2008 (CEST)
Ok a czy nie ma tak na przykład tak, że raz wchodzisz na ossus spod http://www.ossus.pl a raz spod http://ossus.pl? --signstraznik.png Yako Dyskusja  23:19, 5 kwi 2008 (CEST)
Cóż, Ossusa mam w ulubionych i zawsze wchodzę z niego, a adres pod jakim jest zapamiętany http://ossus.pl Louie1449 11:28, 6 kwi 2008 (CEST)
Ok. nie wiem, co się dzieje, ale sprobuj zmienić w ulubionych ściezkę na www.ossus.pl (właśnie z www) i pilnować, żeby wchodzić na ossusa przez linka z www na początku. Czy wtedy problem będzie się powtarzał? --signstraznik.png Yako Dyskusja  20:02, 6 kwi 2008 (CEST)
Ok. zrównałem adresy www.ossus.pl i ossus.pl - w zasadzie, ten drugi przestał istnieć. (Zatem część z Was, która używała adresu bez www będzie musiała się pewnie ponownie zalogować i ponownie ustawić sobie skina). Daj znać Louie, czy nadal takie problemy występują.--signstraznik.png Yako Dyskusja  02:17, 7 kwi 2008 (CEST)
Okej, wydaje mi się, że wszystko gra :) Dzięki :) Louie1449 12:34, 7 kwi 2008 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!