Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Fang Zar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zang far.jpg
Fang Zar
Data śmierci 19 BBY
Miejsce pochodzenia Sern Prime
Rasa Człowiek
Wzrost 169 cm
Kolor włosów Czarne
Kolor oczu Brązowe
Przynależność
Fang Zar był członkiem Senatu Galaktycznego, gorliwym przeciwnikiem kanclerza Palpatine'a. Podpisał Delegację Dwóch Tysięcy. Zginął w roku 19 BBY.

Biografia

Działalność polityczna

Fang Zar sprzeciwiał się polityce Palpatine. Po powstaniu Imperium, dołączył do grupy senatorów chcących przywrócić Republikę, z Mon Mothmą i Bailem Oragną na czele. Wspólnie podpisali Petycję Dwóch Tysięcy. Był szanowany wśród innych senatorów za swoją determinację i upór w działaniach mających na celu obalenie Imperatora. Jednakże informatorzy Palpatine donieśli swojemu panu o możliwym zagrożeniu ze strony senatora. Na Fara zapadł wyrok śmierci.

Śmierć

Gdy w roku 19 BBY Fang Zar przebywał na Alderaanie w pałacu Baila Organy, na planecie wybuchła demonstracja przeciwko Imperium. Palpatine wydał Darth Vaderowi rozkaz zabicia senatora. W tym samym czasie na Alderaan przybył były rycerz Jedi Roan Shryne, który wraz z matką i załoga Drunk Dancer otrzymał misje odeskortowania senatora w bezpieczne miejsce. Doszło do konfrontacji Vadera ze Shrynem. Fang Zar zdążył wbiec na statek przemytników jednak Sith rzucił w niego mieczem, zabijając go.

Wygląd

Fang Zar był jednym z najbardziej charakterystycznych posłów. Jego twarz była mocno pomarszczona. Nosił związane w kok czarne włosy oraz gęstą siwą brodę.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!