Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:The Old Republic

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Mam pytanie: czy ta gra już wyszła? Na you tube są filmiki, jak ktoś gra; tu też są takie zdjęcia... Lord Revan Dyskusja, Holokron 15:12, 18 sie 2011 (CEST)

Jak to zostało napisane w artykule, gra wyjdzie pod koniec 2011 roku, dokładna data nie jest jednak znana. Filmiki i zdjęcia "jak ktoś gra" nie są niczym nadzwyczajnym i niektóre mają ładnych kilka lat - przed premierą każdej gry wychodzą filmiki z gampelay'em, są beta testy, ludzie mają możliwość przedpremierowego wypróbowania gry na różnych targach (jak trwający obecnie w Niemczech GamesCom).--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:09, 18 sie 2011 (CEST)

Dzięki za info. Pozdr. --Lord Revan Dyskusja, Holokron 20:17, 18 sie 2011 (CEST)

Klasyfikacja wiekowa

A czy ta gra nie jest od szesnastu lat? Piszę tak z uwagi na chociażby to zdjęcie. Galen Marek Dyskusja 12:43, 17 gru 2011 (CET)

Zależy od tego, kto ocenia. PEGI ma 16+, w większości pozostałych klasyfikacji TOR jest jednak oceniany jako gra 12+. signstraznik.png Kasa Dyskusja  12:51, 17 gru 2011 (CET)
Trudno powiedzieć, w Internecie są sprzeczne informacje. Na jednych okładkach jest 12, na innych 16. Jak przejdę się do empiku, to zobaczę, co rzeczywiście jest na pudełku ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  12:54, 17 gru 2011 (CET)
No właśnie to zdjęcie jest z empika ;). A to już jest w sklepach? Przecież premiera jest za 3 dni. Galen Marek Dyskusja 12:56, 17 gru 2011 (CET)
Preordery są już dawno, zresztą pełne wersje też trafiły już do niektórych sklepów (nie wiem, czy akurat do empików też).--signstraznik.png Mario Dyskusja  13:05, 17 gru 2011 (CET)
Ja widziałem już tę grę w empiku. Theed 17:17, 18 gru 2011 (CET)

Kanon

Hej mam pytanie, mianowicie właśnie przechodzę tą grę i chętnie stworzę kilka nowych haseł, jednak czy jest jakieś źródło gdzie można poznać kanoniczne losy bohaterów? Opcji jest wiele,jak ktoś grał to wie, ja nie chce pisać haseł sprzecznych z kanonem.Fives (dyskusja) 20:41, 22 cze 2014 (UTC)

Zasadniczo całą gra nie należy już do nowego kanonu, więc cała kwestia ma jakby mniejsze znaczenie. Niemniej, odpowiadając na samo pytanie - nie, jak dotąd nigdzie nie ustalono oficjalnie, które ścieżki i wybory są "właściwe", a biorąc pod uwagę powstawanie kanonu na nowo, niemal pewne jest, że nikt już tego nie ustali. Zresztą w przypadku innych gier, w których pojawiały się wybory wiele kwestii również jest opartych wyłącznie na ustaleniach fanów itp. W przypadku KotORów konwencja jest taka, że za kanoniczną przyjęliśmy wersję, w której postać wykonała wszystkie dostępne zadania i dokonała wyborów związanych z jasną stroną. W przypadku The Old Republic obowiązuje mniej więcej podobna zasada - postacie Republiki wybierają "dobre" opcje, postacie Imperium "złe". Trzeba jednak stworzyć odpowiedni szablon informujący, że to tylko jedna z możliwych wersji wydarzeń, pozostałe opisuje się zwykle w odrębnej sekcji "Alternatywy" itp.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:49, 22 cze 2014 (UTC)
Ok dobra rozumiem i dziękuje za odpowiedź, chociaż to będzie trudne poznać wszystkie możliwe zakończenia.Fives (dyskusja) 21:03, 22 cze 2014 (UTC)
Nie musisz poznawać wszystkich, tak by było najlepiej, ale wiadomo, że to MMO i nie można tak po prostu wczytać wcześniejszego zapisu. Nawet ta "przyjęta za kanoniczną" wersja wystarczy, lepsze to niż nic :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:44, 22 cze 2014 (UTC)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!