Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bowdaar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bowdaar.jpg
Bowdaar
Miejsce pochodzenia: Kashyyyk
Rasa: Wookiee
Kolor włosów: Brązowe
Bowdaar to pochodzący z planety Kashyyyk niewolnik rasy Wookiee, żyjący w czasach wielkiej i zimnej wojny. Swym kolejnym panom służył jako niepokonany gladiator na arenach, zdobywając liczne przydomki, jak "Zabójca z Kashyyyka", "Góra śmierci" czy "Zgniatacz kości".

Biografia

Bowdaar urodził się na Kashyyyku ponad sto lat przed podpisaniem traktatu z Coruscant. Jako dziecko został zniewolony i oddzielony od rodziny i bliskich. Ze względu na jego siłę, kolejni właściciele wystawiali go jako gladiatora i wojownika w licznych potyczkach na arenach od Geonosis po Nar Shaddaa. Walcząc dla swych panów, stoczył około dziesięć tysięcy pojedynków na śmierć i życie, a wśród jego przeciwników znaleźli się mandaloriańscy wojownicy, gundarki, rankory, a nawet jeden Jedi. Bowdaar, nie używając w czasie walki żadnej broni czy choćby częściowej osłony w postaci zbroi, nie przegrał ani jednego pojedynku, zdobywając dla swych właścicieli i wielu hazardzistów fortuny, jednocześnie doprowadzając innych do bankructwa.

Bowdaar z jednym z przemytników na Tatooine.

Jednakże Wookiee nigdy nie otrzymał nawet części kredytów, które zasiliły fundusze jego kolejnych, skorumpowanych panów. Wśród naiwnych i przesądnych bywalców przestępczego półświatka zaczęły krążyć mity o jego rzekomej nieśmiertelności, jednakże ci, którzy przeżyli spotkanie z Bowdaarem wiedzieli, że Wookiee po prostu nie miał sobie równych. Po spędzeniu stu ośmiu lat w niewoli, Bowdaar pozostał sam, bez domu, rodziny i przyjaciół, zachowując przy tym niezłomną wolę przetrwania.

Ciekawostki

  • W grze The Old Republic Bowdaar jest jednym z towarzyszy postaci gracza, który wybierze klasę przemytnika.
  • W tle biografii Bowdaara w bazie The HoloNet znajdują się informacje zapisane w aurebeshu:
    • "Powodzenia rudowłosy" ("Good luck redhead")
    • "Zdobycz Karsska" ("Karssk's Prey")
    • "Zabezpieczenie wielkiego Feastmastera" ("Great Feastmaster's collateral")

Źródła


Towarzysze Voidhounda
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!