The White Witch

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Droids- The White Witch - 9.png
The White Witch
Serial: Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO
Sezon: 1
Odcinek: 1
Scenariusz: Peter Sauder
Reżyseria: Ken Stephenson
Data premiery w USA: 7 września 1985
Czas trwania: 23 min.
Czas w chronologii: 15 BBY
Następny: Escape Into Terror


The White Witch to pierwszy odcinek serialu Droids: The Adventures of R2-D2 and C-3PO. Zadebiutował 7 września 1985 roku na amerykańskim kanale ABC.

Streszczenie

C-3PO i R2-D2 rozbijają się na pustynnej planecie Ingo. Robot protokolarny wychodzi z katastrofy bez szwanku. Rozpoczyna poszukiwania swojego przyjaciela R2-D2 wśród szczątków statku kosmicznego. Po jakimś czasie udaje mu się znaleźć górny panel droida, który po chwili rozpada się w jego rękach. Droid siada na pobliskiej stercie gruzu i rozpacza po stracie przyjaciela. Wtem rozlegają się odgłosy niewiadomego pochodzenia, przypominające R2. Okazuje się, że astromech tak naprawdę znajduje się w kopie piasku. Rozpoczyna się długa wędrówka droidów w poszukiwaniu pomocy, podczas której R2 upada niezliczoną ilość razy, a pod koniec której Threepio jest zmuszony pchać przyjaciela. Astromech wykrywa inteligentne formy życia w pobliżu. Okazuje się, że nadlatują tam dwa śmigacze. Po chwili jeden z nich się zatrzymuje. Ze środka wychodzi Thall Joben. Zaraz obok swój pojazd parkuje Jord Dusat. Obaj mężczyźni cieszą się ze znaleziska, gdyż kilka dni temu spaliła im się ich ostatnia jednostka R2. Thall na szybko robi przegląd astromecha. Podkreśla, że droid dużo przeszedł, ale jest w bardzo dobrym stanie. Oba roboty przyłączają się do ich zespołu - grupy wyścigowej Thala Jobena i Jord Duasta. Wspólnie ruszają w dalszą drogę na śmigaczach.

Przyjaciele nie wiedzą, że przez cały czas są obserwowani. Tajemniczy obserwator widzi, jak atakują ich pociski samonaprowadzające wysłane przez Tiga Fromma. Decydują się na odwrót. Podczas ucieczki C-3PO spada z pojazdu, a Jord Dusat katapultuje się. Chwilę później jego pojazd zostaje zniszczony przez pociski. Z piasku podnosi się ogromny mechaniczny stwór, który natychmiast przystępuje do ataku na droida protokolarnego. 3PO stara się bronić przed zniszczeniem. Wreszcie tajemniczy obserwator decyduje się pomóc robotowi. Jednym strzałem z wyrzutni pocisków niszczy napastnika. Przyjaciele wsiadają do pojazdu Thalla i wyruszają w dalszą drogę. Tig Fromm jest wściekły, że robotom udało się zbiec. Boi się, że znają lokalizację jego potężnej broni zwanej Trigon One i inne gangi dowiedzą się, jaką technologią dysponują. Postanawia, że w jakiś sposób musi pozbyć się domniemanych świadków.

Tymczasem w warsztacie Jorda i Thalla trwają prace nad konstrukcją White Witch, ich najszybszego śmigacza, któremu poświęcili trzy lata pracy. Thall wkłada R2 do statku i postanawia zrobić rundkę testową. Przyjaciele są wciąż obserwowani przez Keę Moll, która uratowała C-3PO. Przy warsztacie pojawiają się dwa statki. Jeden z nich podąża za Thallem, który kilka sekund wcześniej rozpoczął rajd, a pasażer drugiego atakuje Dusata. Joben zauważa, że są śledzeni. Natychmiast przyspiesza, by zwiększyć dystans od wroga i chowa się za pobliskimi budynkami. Gdy jest już pewny, że zgubił ogon, wraz z droidami wraca do warsztatu. Odkrywa, że budynek został dokładnie przeszukany. Nagle pojawia się Kea. Informuje ich, że przybyli za późno i że ich przyjaciel został porwany przez członków gangu Fromm. Rozmowę przerywa R2, który wykrył ruch w pobliżu. Thall postanawia przeszukać pobliski teren. Wsiada na ścigacz, który jednak został wcześniej celowo uszkodzony.

Nagle ze wszystkich stron nadchodzą bojowe roboty gangu. Thall zdaje sobie sprawę, że była to pułapka. Mężczyzna stara się obronić metalowym prętem. Z pomocą kolejny raz przychodzi Kea, która wraz z R2 uruchomiła White Witch. Dziewczyna po kolei rozjeżdża wszystkich wrogów. Towarzysze odjeżdżają. Gdy tylko znikają z widoku, zza budynku wychodzi Tig Fromm wraz ze służącym. Jest wściekły, że droidom po raz kolejny udało się zbiec.

Tymczasem przyjaciele znajdują tymczasowe schronienie. Kea pokazuje reszcie miejsce, w którym gang Fromm ma swoją tajną bazę z potężną bronią, Trigon One. Kobieta podejrzewa, że właśnie tam został uwięziony Jord. Dzięki R2 zdobywają plany budynku. Odkrywają, że można niepostrzeżenie wejść do bazy poprzez stary tunel. Po znalezieniu wejścia Thall wyjmuje zielony miecz świetlny i otwiera nim drzwi. Wspólnie opracowują plan. On i R2 mają odszukać Jorda, a Kea i C-3PO mają pozostać w centrum dowodzenia, by informować ich o zagrożeniu i lokalizacji poszukiwanego mężczyzny. Wkrótce Jedi znajduje przyjaciela, zgarnia Keę i roboty, po czym uciekają przed goniącymi ich członkami gangu. Następnie kradną z hangaru statek i uciekają do przestrzeni kosmicznej.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głos

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
The White Witch.