Szablon:Grafika/Licencje

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Oto dodatkowa strona do szablonu "Grafika". Przedstawia pełną listę licencji – jedną z nich możesz przypisać do przesyłanej na serwer grafiki.

Jednak w 99% przypadków (do grafik z filmów, seriali, przewodników, komiksów, gier itd.) używa się tylko jednej, tej samej licencji – czerwony symbol C (Copyright) oznaczony na Ossusie słówkiem "cytat" (pierwszy na liście). Jeśli nie potrzebujesz specjalnej licencji do grafiki utworzonej przez siebie/przez autora który wyraził zgodę na jej wykorzystanie w Bibliotece itd. – wróć do szablonu "Grafika".

Licencje

Informacje o licencji wstawiamy za pomocą słów kluczowych:

Słowo kluczowe Symbol Tekst licencji
cytat Red copyright.png Ta grafika jest chroniona prawem autorskim, wykorzystano ją tu dla ilustracji autonomicznego artykułu (lub artykułów), zgodnie z zasadą dozwolonego użytku, na prawie cytatu (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 29).
Attribution Green copyright.png Właściciel praw autorskich do grafiki zezwala na jej dowolne użycie pod warunkiem, że autor zostanie wskazany we właściwy sposób. Dozwolone jest kopiowanie, modyfikacja, użycie komercyjne i dowolne inne użycie tej grafiki.
cc-by CC some rights reserved.png
Cc-by white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution 1.0.
cc-by-2.0 CC some rights reserved.png
Cc-by white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution 2.0.
cc-by-2.5 CC some rights reserved.png
Cc-by white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution 2.5.
cc-by-sa CC some rights reserved.png
Cc-by white.pngCc-sa white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike 1.0.
cc-by-sa-2.0 CC some rights reserved.png
Cc-by white.pngCc-sa white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike 2.0.
cc-by-sa-2.5 CC some rights reserved.png
Cc-by white.pngCc-sa white.png
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5.
cc-by-sa-2.5,2.0,1.0 CC some rights reserved.png
Cc-by white.pngCc-sa white.png
Ten plik udostępniany jest na licencji Creative Commons
Attribution ShareAlike w wersjach 2.5, 2.0 oraz 1.0.
cc-self CC some rights reserved.png
Cc-by white.pngCc-sa white.png
Ja, twórca tej pracy udostępniam ten plik na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5.
CopyrightedFreeUse Green copyright.png Właściciel praw autorskich do tego pliku pozwala wszystkim na wykorzystywanie tej grafiki w dowolnym celu.
CopyrightedFreeUseProvidedThat Green copyright.png Właściciel praw autorskich do tego pliku pozwala wszystkim na wykorzystywanie tej grafiki w dowolnym celu przy zaznaczeniu, że {{{licencja2}}}.
GFDL Heckert GNU white.png Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję i/lub modyfikację tej grafiki na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.
GFDL-self Heckert GNU white.png Ja, twórca tej pracy udzielam zgodę na kopiowanie, dystrybucję i/lub modyfikację tej grafiki na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.
GPL Heckert GNU white.png Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania – według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji. Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny – jednak bez jakiejkolwiek gwarancji, nawet domyślnej gwarancji przydatności handlowej albo przydatności do określonych zastosowań.
Zobacz treść licencji GNU General Public License.
LGPL Heckert GNU white.png Ta biblioteka (tekst, grafika) jest wolnym oprogramowaniem; dozwolona jest jej dystrybucja i/lub modyfikowanie w zgodzie z licencją GNU Lesser General Public License opublikowaną przez Free Software Foundation; w wersji licencji 2.1 lub (jeśli tak zdecydujesz) w każdej późniejszej. Ta biblioteka jest swobodnie rozprowadza z nadzieją, że będzie przydatna; ale BEZ ŻADNEJ GWARANCJI; również bez gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ oraz PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ.
Zobacz tekst licencji GNU Lesser General Public License w języku polskim.
PD PD-icon.png Utwór ten jest własnością publiczną ponieważ tak udostępnił go jego autor lub prawa autorskie do niego wygasły lub też nie stanowi on przedmiotu prawa autorskiego.
PD-ineligible PD-icon.png Ta grafika nie podlega ochronie prawa autorskiego. Jest własnością publiczną, ponieważ nie jest przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze.
PD-old PD-icon.png Grafika ta jest własnością publiczną, ponieważ prawa autorskie do niej wygasły.
PD-self PD-icon.png Ja, twórca tej grafiki, udostępniam ją jako własność publiczną.
PD-user PD-icon.png {{{autor}}}, twórca tej grafiki, udostępnia ją jako własność publiczną.
PLCC Copyright.png Zezwala się na rozpowszechnianie, użycie (również w celach komercyjnych) i modyfikacje tej pracy pod warunkiem podania informacji o jej autorze; ten sam wymóg dotyczy wszystkich kolejnych kopii i modyfikacji oryginału. Dozwolone jest również użycie tej pracy na warunkach licencji GNU FDL 1.2 i nowszych.
zgoda Orange copyright.png Wszelkie prawa zastrzeżone. Właściciel praw autorskich do tego pliku wyraził zgodę na jego użycie w Bibliotece Ossus.
inna Copyright.png {{{licencja2}}}
nieznana Copyright-uncertain.png Nie jest znana licencja tej grafiki, wykorzystano ją tu dla ilustracji autonomicznego artykułu (lub artykułów), zgodnie z zasadą dozwolonego użytku, na prawie cytatu (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 29).