Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Stars in Black

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stacy.png
Luke, Leia, Chewie... Stacy?

Wydarzenia nieoficjalne.


To hasło dotyczy fanfilmu, czyli przejawu twórczości fanów. Opisane tu zagadnienia są niekanoniczne.

Stars in Black
Rok produkcji: 2000
Czas trwania: 4 minuty 49 sekund
Scenariusz: Stanisław Mąderek
Reżyseria: Stanisław Mąderek

Stars in Black to krótki fanfilm, parodia filmowa ujęta w formę zwiastuna (nieistniejącego filmu), przesycona przede wszystkim odniesieniami do świata Gwiezdnych wojen, jak również do Matrixa czy Parku Jurajskiego.

Star Factor, jedyny Jedi na Ziemi, stawić musi czoła złowrogiemu hrabiemu Molowi. W tym przedsięwzięciu dzielnie wspierają go przyjaciele: pilotka Sam Solo, mistrz Yum-Yum, a także partner, T-Rex. O popularności Stars in Black świadczyć może wejście niektórych dialogów z filmu do codziennego języka (np. "Staszek szybki jest").

Ciekawostki

  • Początkowo Staszek Mąderek tworzył niskobudżetowe reklamy, oprawy audiotele, bajki dla dzieci (głównie dla TVP). Pewnego razu postanowił zrobić ćwiczenie warsztatowe z zastosowaniem techniki green screen i grafiki 3D (pakiet 3ds max). Stars in Black okazał się przełomem - film stał się bardzo popularny, a na stronie twórcy wpisywało się do księgi gości wiele osób z całego świata, którym spodobał się fanfilm. Obecnie twórca zakończył zdjęcia do pełnometrażowej, kinowej wersji Stars in Black. Ze względu na prawa autorskie nie zobaczymy tam żadnych bezpośrednich nawiązań do sagi Gwiezdnych wojen. Początkowo premiera planowana była na koniec 2007 roku, jednak w ostatniej chwili jeden z dystrybutorów wycofał się z projektu, a Mąderek popadł w kłopoty finansowe. Na chwilę obecną (marzec 2008) nie jest znana data premiery filmu, który pozostał niedokończony właśnie ze względu na brak środków finansowych.

Linki zewnętrzne

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!