Shyrack

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shyrack.png
Shyrack
Planeta pochodzenia: Korriban
Kolor skóry: Jaskrawo brązowaShyracki były skrzydlatymi stworzeniami zamieszkującymi planety Zewnętrznych Rubieży, choć najliczniejsza ich część zamieszkiwała skalisty teren Korribana. Stworzenia dostosowały się do tego terenu i, chociaż były prawie ślepe, miały znakomity węch i umiejętność echolokacji. Miały jaskrawo brązową skórę, dwie pary kończyn, z czego jedna była przeobrażona w skrzydła. Posiadały także ogon i ostre zęby do rozszarpywania ofiary. Lubiły żerować w ciemności, dlatego swoje kolonie zakładały zwykle w jaskiniach lub w grobowcach w Dolinie Mrocznych Lordów. Były dość powolne, jednak gdy zbierały się w stada, stanowiły wyzwanie nawet dla terentateka. Mieszkańcy Korribana zabijali shyracki, uważając je za zagrożenie.

Historia

Podczas wojny domowej Jedi, gdy Revan szukał gwiezdnej mapy na Korribanie, znalazł jedno z gniazd shyracków w jaskini Shyrack i zniszczył je. Gdy penetrował grobowce starożytnych Sithów, w jednym z nich, należącym do Tulaka Horda, znalazł i zabił pokaźną liczbę tych stworzeń.

W czasie swej wyprawy Wygnana Jedi natknęła się na rój shyracków w grobowcu Ludo Kressha, po czym wybiła je co do jednego.

Źródła