Zapraszamy do udziału w konkursie


Forum:Kategorie plików graficznych/Archiwum 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

No i doszliśmy do punktu, w którym mamy setki grafik... Jak już zauważył Piett w tej dyskusji mamy zbyt ogólne kategorie i zrobił się niesamowity bałagan... oczywistym jest że trzeba stworzyć nowy, bardziej szczegółowy podział. I trzeba to zrobić teraz, bo grafik wciąż przybywa. To będzie masa roboty i apeluję o pomoc, żeby jakoś rozdzielić pracę.

Kwestia techniczna - teraz przy przesyłaniu pliku od razu automatycznie pojawia się szablon, więc jest to już spore ułatwienie. Myślę że dobrym pomysłem byłby też jakiś odnośnik (jak w stylu "Pomoc", który już jest) na stronie przesyłania pliku do wszystkich dostępnych kategorii. Ułatwiłoby to wszystkim życie bo wiadomo że podział kategorii grafik nie będzie taki sam jak podział kategorii haseł. Oto moja propozycja, jeśli się przyjmie to zostaną stworzone odpowiednie kategorie a sam podział skopiowany na nową stronę w stylu "spis wszystkich kategorii grafik", do którego będzie można łatwo wejść ze strony przesyłania pliku (signstraznik.png Sky Dyskusja  18:57, 7 lut 2008 (CET)):

Uwaga - zaczynam już robić niektóre kategorie które moim zdaniem nie wymagają dyskusji, to jest zamiana nazwy kategorii "Sprzęt" na "Technika" i stworzenie w niej jeszcze kilku podstawowych podkategorii! A także podkategorie w kategorii Grafika:Biblioteka Ossus i przeniesienie do nich rzeczy z kategorii "Inne"! Dyskusji wymagają głównie Postacie i Statki kosmiczne!

Prośba: PROSZĘ PAMIĘTAĆ O POPRAWNYCH I NAJLEPIEJ POLSKICH NAZWACH DLA PLIKÓW GRAFICZNYCH (ale bez polskich liter!) - np. Luke_Skywalker.jpg a nie 6544432342luuke.jpg !

UPDATE - została głównie kategoria "Postacie" oraz kategoria "Technika". Zwłaszcza ta pierwsza - grafik jest bardzo dużo. Wiele kategorii zostało już utworzonych i wystarczy pozmieniać je w samych grafikach. Jeśli postać ma więcej niż 3 - 4 grafiki (oraz w zależności od tego, jak bardzo jest ważna) - powinna mieć swoją kategorię. signstraznik.png Sky Dyskusja  03:06, 12 lut 2008 (CET)

Spis kategorii grafik - wersja 1


Pomoc

Jeżeli się do czegoś przydam, to bardzo chętnie pomogę :). Tylko powiedzcie mi co mam robić :D Louie1449 19:04, 7 lut 2008 (CET)

Jeśli chodzi o postaci, to ja jestem za tym, aby dla tych którzy mają mnóstwo grafik stworzyć oddzielną kategorię. Tzn. dla każdego inna. Np. Luke Skywalker. Oprócz grafik w artykule jest też sporo których w nim nie ma, ale są w innych (taka grafika miałaby wted 2 kategorie). Abe 19:09, 7 lut 2008 (CET)

Jeżeli się do czegoś przydam, to bardzo chętnie pomogę :). Tylko powiedzcie mi co mam robić :D Louie1449 19:04, 7 lut 2008 (CET)

Możesz się zabrać np. za utworzenie kategorii Grafika:Pojedynki oraz kategorii Grafika:Bitwy, przypisanie ich do kategorii Grafika:Wydarzenia i pozmienianie kategorii na odpowiednie w plikach przedstawiających te konkretne zdarzenia... pamiętaj tylko żeby dawać "małą zmianę", w lateście można to potem łatwo ukryć :) Oprócz tego uważam że Kategoria:Okładki i plakaty też nie będzie budziła większego sprzeciwu i też możesz tam zacząć robić porządki. Według rozpiski jaką wyżej dałem. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:14, 7 lut 2008 (CET)
Nie trzeba oznaczać jako małej zmiany, wystarczy sobie w Ostatnich zmianach wybrać z listy Przestrzeń nazw pozycje grafika, zaznaczyć Odwróć zaznaczenie i nacisnąć pokaż --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  19:35, 7 lut 2008 (CET)

Co do kategorii statki kosmiczne proponuję dokonać podziału na okręty wojenne i statki cywilne (zamiast frachtowce), pozostawiając oczywiście myśliwce. Tiglatpilesar 20:03, 7 lut 2008 (CET)

Statki cywilne mogłyby być... ale czy okręty wojenne dzielić jeszcze dalej? Np. na Gwiezdne Niszczyciele, okręty Rebelii itd? signstraznik.png Sky Dyskusja  21:27, 7 lut 2008 (CET)
Bo ja wiem... To zależy jak szczegółowe mają być kategorie grafik. Ja byłbym za bardziej "technicznym" podziałem, to znaczy na przykład w ramach okrętów wojennych na korwety, fregaty, niszczyciele (krążowniki?). Tylko czy to ma sens, skoro może się zdarzyć tak, że w ramach danej kategorii będzie jedna grafika. Żeby nie przesadzić w szczegółowości. Natomiast co do podziału wg. przynależności... Tu może być problem, bo przecież poszczególne typy okrętów służyły po obu stronach konfliktu. Ba, nawet konkretne statki (np. Lusankya) zmieniały właścicieli, więc może to wprowadzić zamieszanie. Tiglatpilesar 21:53, 7 lut 2008 (CET)

Dyskusja kategorii Postacie

Tutaj będzie więcej wątpliwości, więc osobna dyskusja.

Jeśli chodzi o postaci, to ja jestem za tym, aby dla tych którzy mają mnóstwo grafik stworzyć oddzielną kategorię. Tzn. dla każdego inna. Np. Luke Skywalker. Oprócz grafik w artykule jest też sporo których w nim nie ma, ale są w innych (taka grafika miałaby wted 2 kategorie). Abe 19:09, 7 lut 2008 (CET)

Zgadzam się. --Jaro 19:20, 7 lut 2008 (CET)

Kategoria łowcy nagród już powstała, więc proponuję także kategorię przemytnicy. Ewentualnie można by utworzyć kategorie Rebelianci/stronnicy(członkowie?)Rebelii oraz Imperialni/stronnicy(członkowie?)Imperium. Jeśli to zbyt szczegółowe, to mogłaby to zastąpić jedna kategoria wojskowi. Tiglatpilesar 13:19, 8 lut 2008 (CET)

Inne propozycje kategorii:

Takie kategorie bym dodał: Kategoria:Grafika:Ilustracje z albumów i Kategoria:Grafika:Skany komiksów, którą podzielono by na grafiki z konkretnych komiksów. --Jaro 19:11, 7 lut 2008 (CET)

To musiałyby być podkategorie jakiejś głównej kategorii... jak by ją nazwać? Grafiki według źródeł może? signstraznik.png Sky Dyskusja  19:23, 7 lut 2008 (CET)
Tylko w tym przypadku dochodzi problem podwójnych kategorii dla obrazka --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  19:27, 7 lut 2008 (CET)
No i właśnie, jak to rozwiązać? signstraznik.png Sky Dyskusja  19:31, 7 lut 2008 (CET)
Po prostu po za szablonem umieszczamy normalnie kategorie (np. [[Kategoria:Grafika:Postacie]]). Ja jednak nie widzę sensu takiego podziału --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  19:36, 7 lut 2008 (CET)
Albo po prostu zrobić to w formie parametru nienazwanego, których nie ma w szablonie grafiki. I co szkodzi, że jakiś obrazek ma 2 kategorie? Łatwiej znaleźć, więszky porządek, dokładniej, po kategorii można rozpoznać z czego/co to on jest (jest wprawdzie w szablonie "źródło, ale tam pisze tylko skąd pochodzi, a nie, że to jest np. okładka komiksu). Abe 19:57, 7 lut 2008 (CET)

Apel

Jakby, ktoś podczas porządkowania kategorii znalazł grafikę bez szablonu grafika, to proszę o jego wstawienie wraz ze znanymi informacjami --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  09:34, 8 lut 2008 (CET)

Błąd!

Przepraszam ale popełniłem duży błąd. W kategorii "Wydarzenia" utworzyłem "Pojedynki" i "Bitwy", z czego "Bitwy" podzieliłem na "Bitwy galaktycznej wojny domowej" i tak dalej... Teraz uważam że to zły pomysł - jest wiele obrazków z danych wojen, ale jednak nie przedstawiających bitew. Obecne nazwy kategorii są więc niezbyt trafione. Zmieniam więc wszystkie na kategorie o nazwie - po prostu - konfliktu. Wtedy będzie można tam wrzucić i obrazki bitew, i obrazki mocno związane z daną wojną. signstraznik.png Sky Dyskusja  19:37, 8 lut 2008 (CET)