Dyskusja Archiwisty:SithLord2115

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj SithLord2115!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Power of the Light Side!

Info ze Skywalker. Odrodzenie

Miło że dodajesz info z filmu ale pamiętaj by dodawać film do sekcji źródła. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  18:37, 24 gru 2019 (CET)

Przypominam o dopisywaniu źródeł i przypisów do dodawanych informacji. Jest to jedna z podstaw na Ossusie. Pozdrawiam--signstraznik.png Totus Dyskusja  09:29, 29 gru 2019 (CET)

Info o Palpatinie.

Gdzie potwierdzono że Sheev Palpatine z Skywalker. Odrodzenie to klon? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:13, 1 mar 2020 (CET)

Potwierdzili to twórcy filmu
Nie zrozumiałeś pytania nie kto a gdzie? Źródło artykuł oficjalny wpis w databanku, Słownik ilustrowany czy inna książka/komiks/etc? PS: Odpisujemy w dyskusji soby zadającej pytanie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  15:57, 1 mar 2020 (CET)

Informacje z adaptacji The Rise of Skywalker.

Możesz poczekać z wpisywaniem informacji z adaptacji do premiery książki w Stanach przynajmniej. Nikt zbytnio nie jest w stanie tego potwierdzić. signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:41, 5 mar 2020 (CET)

Źródła

Czołem. Mała uwaga. Źródła musszą się pojawić w samych artykule (sekcje źródła i przypisy), nie zaś w oposie edycji.--signstraznik.png Totus Dyskusja  08:50, 25 sty 2021 (CET)