Zapraszamy do udziału w konkursie


Dyskusja Archiwisty:Sagatachi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Sagatachi!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Sagatachi

Vandar Tokare

Popraw swoje hasło i nie zrzynaj wszystkiego z Wookie. Myślałem, że jednak coś jeszcze zmienisz.

Pozdrawiam, Kleepart 11:15, 12 lip 2007 (CEST)

Grafiki

Dodaj źródła i kategorie do grafik, które przesłałeś. Jak się to robi? Wszystko znajdziesz na stronie Szablon:Grafika. Grafiki bez podanych źródeł idą do kasacji, pamiętaj. signjedi.png Sky Dyskusja  19:17, 12 lip 2007 (CEST)

Ile razy masz zamiar przesyłać tą samą grafikę?? Przywróciłem poprzednią wersję bo była największa i zostaw to już w świętym spokoju... dodaj tylko tą tabelkę, po prostu naciskasz edytuj i wklejasz! --signjedi.png Sky Dyskusja  19:41, 12 lip 2007 (CEST)

I jeszcze jedno: korzystaj z opcji podglądu, bo ciągłym zapisywaniem bardzo obciążasz bazę danych. Sprawdź parę razy przed zapisaniem czy wszystko okej opcją podgląd i wtedy dopiero zatwierdź ostatecznie. signjedi.png Sky Dyskusja  19:51, 12 lip 2007 (CEST)