Dyskusja Archiwisty:Iwordos

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Iwordos!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Mario

Biblioteka Ossus

Na zadane przez Ciebię pytanie odpowiem tu. Użyj odpowiedniego szablonu i przejrzyj kategorię z innymi szablonami. Na przyszłość pytaj Archiwistów (np. mnie), bo dyskusje (wszystkie oprócz dyskusji Archiwistów) są do troszkę innych celów... :) Oczywiście cieszy nas Twój zapał i chęć edycji w Bibliotece! Jeśli chcesz tworzyć nowe artykuły - rób to w swoim brudnopisie (dodaj do niego kategorię "Dodatkowe strony Archiwistów"). Dodatkowo możesz (ale nie musisz) utworzyć swoją stronę użytkownika i spisać tam źródła, które masz i - jeśli chcesz - zapisywać swoje artykuly i inne rzeczy. Pozdrawiam --The Emperor of the Galaxy 17:43, 1 paź 2013 (CEST)

Ta lektura powinna spokojnie wystarczyć, aby zapoznać się z tworzeniem nowych haseł. :) Thecmelion 18:19, 1 paź 2013 (CEST)