Dyskusja Archiwisty:CreationKeeper

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj CreationKeeper!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93!

Konkurs

Siema widzę że jesteś nowy radzę zapisać się na Konkurs XV zanim wrzucisz ten artykuł z brudnopisu. Pozdrawiam. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  22:54, 20 lip 2023 (CEST)

Info o zasadach działania.

Informacje o działaniu znajdziesz w pierwszej wiadomości na swojej stronie dyskusji. Zapisz się na konkurs bo inaczej opublikowane artykuły przed zapisaniem się na niego nie będą się liczyć. Na Brudnopis spojrzę w wolnej chwili, pewnie dopiero jutro. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  23:07, 20 lip 2023 (CEST)

Pozwolę sobie dodać coś od siebie. Ciężko trochę tłumaczyć zasady panujące na Ossusie na sucho, zwykle robimy to na przykładzie konkretnych edycji Archiwistów. Polecam przeglądać jak wyglądają inne hasła, z tego najłatwiej jest się chyba nauczyć. Twoje hasło spokojnie nadawałoby się do publikacji, ale można oczywiście poprawić kilka drobnych rzeczy:
 1. W infoboksach, jeśli w parametrze wpisujemy jedną rzecz, ja bym nie wykropkowywał. Znaczniki <ul> i <li> stosujemy jak trzeba wypisać kilka rzeczy.
 2. Spokojnie można linkować w stylu „[[Imperium Galaktyczne]]go”. ;)
 3. Zamiast słowa „system” używamy „układ” (w odniesieniu do układów planetarnych).
 4. Przed nagłówkiem sekcji w kodzie zostawiamy wolną linijkę. Wstawiamy też po jednej spacji przed i po tytule sekcji (== Historia ==). Tak jest czytelniej.
 5. Nazwy konfliktów zbrojnych piszemy małą literą.
 6. oficera [[Garrick Version]]oficera [[Garrick Versio|Garricka Versio]]
 7. Podając daty staramy się pisać „w roku 4 ABY”.
 8. [[Corvus|''Corvusa'']]''[[Corvus]]a''
 9. Drzewo Shin'yah - jeśli bym miał wybierać, to napisałbym przez małe s, ale nie wiem jak jest w źródle. Jeżeli tam jest taka pisownia, to niech zostanie.
 10. Gwiezdne wojny piszemy przez małe w oraz w kursywie.
 11. Nazwy źródeł, także w sekcji poza światem GW piszemy kursywą i linkujemy normalnie.
 12. Przypisy dodajemy tuż przed źródłami. Nie używamy też znacznika <references/>, mamy zamiast niego szablon {{Przypisy}}.
 13. Na końcu hasła dodajemy kategorie. W przypadku twojego hasła będzie to [[Kategoria:Planety]], chociaż czasem można znaleźć inną kategorię (podkategorię planet). Wtedy nie dodajemy jednak kategorii Planety. Niektóre hasła, głównie o postaciach wymagają też przed kategoriami szablonu Sort.
 14. Pod kategoriami dodajemy interwiki. Bierzemy je z hasła na Wookieepedii, gdzie również dodajemy link do polskiego hasła.
Ogólnie dobrze ci poszło, a te uwagi, choć może ci się wydawać, że jest ich dużo, to drobne rzeczy. Mam nadzieję, że spodoba ci się edytowanie na Ossusie. ;) W razie pytań, pisz śmiało. Pozdrawiam, signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:39, 20 lip 2023 (CEST)

Brudnopis

Jeśli chcesz, przeniosę twój stary brudnopis pod nową nazwę, żebyś miał do niego dostęp z przycisku w prawym górnym rogu. Musiał on umknąć podczas przenoszenia pozostałym brudnopisów pod nowe nazwy. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:19, 9 paź 2023 (CEST)

Odpowiedź: Hej, nie ma sprawy! Bardzo chętnie! Dziękuję za pomoc! :D --CreationKeeper (dyskusja) 13:17, 10 paź 2023 (CEST)
Przeniosłem twój stary brudnopis i dodałem do niego to co wrzuciłeś wczoraj. Możesz sobie teraz to połączyć. A i tak drobna sprawa odpowiadamy na dyskusji osoby, która pisała do ciebie. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:33, 10 paź 2023 (CEST)

Vardos

Hej. Fajnie napisane hasło, wymagało kilku (drobnych) poprawek, ale generalnie jest dobrze. :) signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  23:22, 21 gru 2023 (CET)

Odpowiedź: Hejka! Dzięki wielkie za poprawki. No i nie ma za co. Zawsze bardzo chętnie rozszerzam wiedzę o różnorakich światach, od kiedy w styczniu 2015 roku odkryłem magię rodziny Wiki, na kodzie której w końcu jest Ossus.
Z poważaniem
CreationKeeper:)
Dodam tylko, że mamy na Ossusie taką zasadę, że na wiadomości w dyskusji odpowiadamy w dyskusji Archiwisty, który zostawił wiadomość (dzięki temu ja dostane komunikat o nowej wiadomości). A podpisujemy się za pomocą ~~~~. signstraznik.png Darth Plagueis the Wise Dyskusja  01:16, 22 gru 2023 (CET)