Dyskusja Archiwisty:-rasen

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj -rasen!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kwazi93!

Usunięcie strony archiwisty

Cześć mam drobne pytanie czy usuwając info ze strony archiwisty chciałeś usunąć ją całkowicie czy był to przypadek jeżeli chcesz to Strażnik może ją usunąć, ponieważ nie ma sensu by wisiała pusta. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  09:44, 26 lis 2020 (CET)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Grafiki i ogólnie

Siemka, mam do Ciebie kilka drobnych uwag, jeśli chodzi o edytowanie.

Po pierwsze, pamiętaj o korzystaniu z podglądu, żeby przeprowadzać jedną większą edycję, a nie kilka mniejszych. Wiadomo, że czasem się zauważy coś już po wysłaniu edycji, ale staramy się tego unikać - strażnicy zatwierdzają każdą edycję oddzielnie (korzystamy z zakładki ostatnie zmiany) i im więcej drobnych edycji, tym więcej mamy roboty i mniejszą czytelność ma sama lista.

Co do grafik samych (Dyskusja:Rothgar Deng), sam możesz je przesyłać, tak jak przesłałeś zdjęcie Dawson i wookiee, czy google moją być źródłem bezpośrednim grafiki, ale tylko wtedy, gdy w szablonie podaj jej faktyczne, pierwotne źródło oraz autora (np. tytuł komiksu, filmu, czy odcinka, z którego pochodzi dane ujęcie). I odradzam korzystania do edycji, a już szczególnie przesyłania grafik, wersji mobilnej strony - ta jest bardziej go przeglądania, niż tworzenia.

Pamiętaj też o kategoriach (zarówno na stronach jak i grafikach), czy interwiki, nie tworzymy również pustych sekcji składających się z samego nagłówka. No i podpisuj zawsze swoje wiadomości w dyskusjach za pomocą czterech tyld ~~~~. W razie czego zawzsę pomoge i odpowiem na pytania - daj tylko chwilę na odpowiedź xP Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  13:04, 28 lis 2020 (CET)