Droo Rawk

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Droo Rawk
Miejsce pochodzenia: Kiffu
Rasa: Kiffarka
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Strażnicy Kiffu
Droo Rawk była Kiffarką pochodzącą z klanu Vos oraz żoną Nata Skywalkera i biologiczną matką Ahna Rawk i adopcyjną Skeeto Rawka oraz Micaha. Była uzdolnioną uzdrowicielką.

Biografia

Droo pochodziła z Kiffu gdzie byłą Strażniczką razem ze swym pierwszym mężem. Po jego śmierci wyszła za Nata Skywalkera, który przyjął jej nazwisko oraz zaadoptował jej córkę. Razem zaadoptowali Skeeto, a później Micaha., którego Droo uratowała przed śmiercią. Zamieszkali na Iego w tzw. Gniezdzie Rawka, gdzie Bantha Rawk tworzył różne wynalazki techniczne dla swoich klientów.

Gdy Cade Skywalker razem z załogą przybyli do Gniazda, by przeczekać polowanie Imperium Sithów Dartha Krayta na Cade'a, Droo razem zresztą rodziny walczyła z atakującymi ich piratami Czarnego Słońca. Po pokonaniu atakujących wszyscy spędzili cztery następne dni na odpoczynku i zabawie. Czwartego dnia w wiadomościach ukazała się informacja o poszukiwanym ”terroryście” Cadzie Skywalkerze. Tym samym dzieci Droo i Banthy poznały prawdziwą tożsamość Cade'a. Droo była zawiedziona, że Cade sprowadził na nich niebezpieczeństwo, lecz uważała też, że jest to też jego dom.

Po wylocie Nata, Cade'a i innych pasażerów Mynocka do Ukrytej Świątyni Jedi, Droo wraz ze swoimi dziećmi przeniosła się na Kiffu do swojej rodziny.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.