Beru Lars/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Beru Lars
Data i miejsce narodzin: 47 BBY[1]
Data i miejsce śmierci: 0 BBY, Tatooine [2]
Miejsce pochodzenia: Tatooine[3]
Rasa: Człowiek [3]
Wzrost: 165 cm [3]
Kolor włosów: Brązowe [3]
Kolor oczu: Niebieskie [3]
Beru Lars, z domu Whitesun, to narzeczona, a potem żona Owena Larsa i "ciocia" Luke'a Skywalkera.

Biografia

Nic nie wiadomo o rodzicach Beru i o jej dzieciństwie. Wiadomo tylko, że miała młodszą siostrę Damę. Los Beru jest znany od momentu, kiedy poznała Owena Larsa i przeniosła się na farmę wilgoci Larsów.

Macocha Owena - Shmi Skywalker - wielokrotnie opowiadała Beru i Owenowi o swoim synu Anakinie, który odleciał z Tatooine uwolniony przez Jedi Qui-Gon Jinna. Wszystko skomplikowało się, kiedy Shmi została porwana przez Ludzi Pustyni. Kilka tygodni po tym zdarzeniu na farmę Larsów przybył Anakin wraz z Padmé. Gdy dowiedział się, co się zdarzyło, poleciał odbić matkę, niestety było już za późno - Shmi umarła w ramionach syna. Anakin przywiózł jej ciało. Pochowana została na Tatooine w grobie obok domostwa Larsów. Kilka lat później Beru i Owen pobrali się, a ojciec Owena, Cliegg, zmarł.

19 lat przed bitwą o Yavin Obi-Wan Kenobi przyjechał na farmę Larsów i zostawił im na wychowanie małego Luke'a Skywalkera. Powiedział małżeństwu, że ojciec Luke'a przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się Darthem Vaderem.

Kiedy Luke miał dziesięć lat zaczął dopytywać o ojca. Kiedy Owen nie odpowiedział mu na pytanie, chłopak wściekł się, za co dostał karę. Postanowił uciec z domu. Kiedy Larsowie zorientowali się, że go nie było, zmartwili się, ponieważ na dworze była burza piaskowa. Kiedy przeszła, Owen wraz ze swoimi przyjaciółmi poszedł go szukać, lecz Beru została w domu. Po jakimś czasie wrócili z Luke'em, który był wykończony. Dziwili się jakim cudem przetrwał on największą burzę w historii Tatooine. Wychowywali chłopaka na farmera. Powiedzieli mu, że jego ojciec był nawigatorem na frachtowcu. Zataili prawdę, że Anakin był rycerzem Jedi.

W roku 0 BBY Larsowie kupili dwa droidy, R2-D2 oraz C-3PO. Ich wychowanek odkrył w pamięci tego pierwszego wiadomość od Leii Organy do Jedi, Obi-Wana Kenobiego. Powiedziawszy im o tym, kazali mu zawieść automaty do Anchorhead w celu sformatowania pamięci, nie życzyli sobie bowiem, aby Skywalker schodził się z Kenobim, gdyż według nich Jedi wprowadziłby Luke'a na złą drogę. Gdy krótko potem jeden z robotów zaginął, chłopiec pojechał go szukać. W tym samym czasie również szukający owego droida żołnierze Imperium, znalazłszy informacje o jego nabywcach, wtargnęli do posiadłości Larsów. Zabili Owena i Beru, a domostwo spalili.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Beru Lars.