Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zak Zaz

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zak Zaz.jpg
Zak Zaz
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Nowi Mandalorianie
Zak Zaz był doktorem pracującym w szpitalu w mieście Sundari na Mandalorze.

Biografia

W 21 BBY w trakcie wojny w jednej ze szkół wiele dzieci zachorowało. Większość chorych uczniów trafiała do nowo otwartego szpitala, w którym pracował Zak. Chcąca pokazać przybyłej z wizytą senator Padmé Amidali nową placówkę rządząca planetą Satine Kryze z zaskoczeniem stwierdziła, że przybywa do tejże zdecydowanie więcej chorych niż oczekiwała. Zapytała ona Zaza, co się dzieje. Ten wyjaśnił, że dzieci zatruto. Gdy w pewnym momencie Amidala spytała czy znają już źródło choroby, doktor stwierdził, że wszyscy uczyli się w jednej szkole, więc źródłem jest jedzenie z tamtejszej stołówki.

Odkrycie choroby.

Jakiś czas później w towarzystwie obu kobiet Zak udał się do szkoły. Księżna Satine zwróciła uwagę na napój, który piły dzieci. Mężczyzna zabrał jednemu z uczniów herbatę z tacy, wziął do badań i wyszedł wraz z księżną i Padmé.

W laboratorium poddał płyn analizie. Odkrył, że herbata została zatruta slabinem. Dzięki tym informacjom kobiety mogły kontynuować śledztwo, doprowadzając do odkrycia sprawców zatrucia oraz sprowadzając na planetę stosowne antidotum.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!