Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Vokara Che

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: Wojny klonów: Gambit: Misja na Lanteeb i Wojny klonów: Gambit: Oblężenie.
Vokara Che.jpg
Vokara Che
Rasa: Twi'lekanka
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Profesja: Jedi
Vokara Che była twi'lekańską mistrzynią Jedi oraz starszą uzdrowicielką w świątyni Jedi na Coruscant w okresie wojen klonów. Nadzorowała pracę innych Uzdrowicieli w Salach Uzdrawiania.

Biografia

Twi'lekanka była jednym z uzdrowicieli, którzy po bitwie o Geonosis w roku 22 BBY zajmowali się opieką nad rannymi Jedi. Gdy do świątyni przyszła Padmé Amidala, chcąc zobaczyć się z Anakinem Skywalkerem, mistrzyni odprawiła ją, po uprzednim zaoferowaniu uzdrowienia jej własnych ran. Zdała później z relację z tego wydarzenia Yodzie, co utwierdziło Wielkiego Mistrza w przekonaniu, że młoda senator i padawan są w sobie zakochani.

Jakiś czas później, gdy Obi-Wan Kenobi został ciężko ranny w ataku terrorystycznym na Coruscant, Vokara Che była jedną z uzdrowicieli wysłanych na pomoc mistrzowi Jedi. Dzięki ich staraniom udało się uratować mu życie. Gdy przechodził rekonwalescencję w Salach Uzdrawiania, Starsza Uzdrowicielka pozwoliła na spotkanie mistrza z jego byłym uczniem, a gdy ten pierwszy poczuł się gorzej od razu zareagowała.

Charakterystyka

Vokara Che była powszechnie znana ze swoich zdolności uzdrawiania jak również ze swojej mądrości. Mimo wyraźnej chrypki, charakterystycznej dla jej gatunku, posługiwała się nienagannym basiciem. Była bardzo surowa i stanowcza, a często nawet oschła, jeśli chodziło o życie jej pacjentów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!