Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tutso Mara

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tutso.png
Tutso Mara
Data i miejsce śmierci: 19 BBY[1]
Przynależność:
Profesja: Rycerz Jedi
Barrissa Offee na pogrzebie Tutsa.

Tutso Mara to rycerz Jedi, który żył w okresie upadku Republiki. Był bliskim przyjacielem Barrissy Offee i nauczył ją, jak walczyć mieczem świetlnym. Zginął w 19 BBY podczas ataku terrorystycznego na świątynię Jedi.

Biografia

Tutso prawdopodobnie jak większość Jedi trafił do świątyni Jedi już jako mały chłopiec. Trenował tam posługiwanie się mieczem świetlnym u boku Barrissy Offee. Podczas wspólnych treningów nauczył ją jak poprawnie trzymać ową broń. Stali się później dobrymi przyjaciółmi. Pozytywnie przeszedł próby Jedi, stając się rycerzem.

W 19 BBY przebywał w hangarze świątyni Jedi w chwili, gdy doszło do wybuchu, spowodowanego przez nanodroidy, które kazała tam podłożyć Barrissa. Tutso zginął, lecz był na tyle daleko daleko od źródła eksplozji, że jego ciało nie zostało rozerwane na strzępy.

Post mortem

Ahsoko, zastanawiałaś się, czy ścieżka którą idziemy jest właściwa?
— Barrissa po pogrzebie przyjaciela.

Przyjaciółka poległego nie zamierzała go zabić, był to jedynie nieprzewidziany skutek jej zamachu. Na pogrzebie jego i pięciu innych Jedi, Offee płakała nad jego stratą. Ból potęgowało poczucie, że to ona go zabiła. Wkrótce wyszło na jaw, że to Mirialanka zorganizowała zamach na świątynię i odpowiada za śmierć kilkorga Jedi, w tym Tutsa.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!