Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


TJ-55

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TJ-55.jpg
TJ-55
Data zniszczenia 22 BBY, Christophsis
Producent Baktoid Combat Automata
Model Droid taktyczny serii T
Typ Droid bojowy
Wysokość 193 cm
Płeć Zaprogramowana męska
Kolor sensorów Białe
Uzbrojenie Karabin blasterowy E-5
PrzynależnośćTJ-55 był droidem taktycznym serii T. Brał udział w bitwie o Christophsis, w 22 BBY, gdzie został zniszczony przez żołnierzy Republiki. Po jego zniszczeniu Jedi i klony próbowali w jego pamięci znaleźć informacje o zdrajcy.

Historia

W trakcie bitwy o Christophsis TJ-55 otrzymał od generała Whorma Loathsoma rozkaz zaatakowania oddziału Republiki, który przygotował zasadzkę na Separatystów. Plany Jedi były dobrze znane dowódcom droidów dzięki współpracy sierżanta Slicka.

TJ-55 poprowadził batalion robotów bojowych w kierunku wież, w których znajdowały się klony. W pewnej chwili wydał rozkaz rozdzielenia sił, aby zaatakować nieprzyjaciół. Plan częściowo się powiódł - w walce zginęło wielu żołnierzy Republiki. Pozostali jednak, dowodzeni przez Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobiego, zdołali przedrzeć się do windy i dostać na dach wieży.

TJ-55 poprowadził kolejny oddział do ataku, jednak podczas walki jeden z klonów oderwał mu głowę. W tym czasie nadleciała kanonierka, pilotowana przez Hawka. Niedobitki oddziału WAR zostały ewakuowane.

Po powrocie do bazy, komandor Cody i kapitan Rex, chcąc się dowiedzieć, skąd Separatyści znali ich plany, włamali się do pamięci TJ-55. Zdołali upewnić się, że baza danych droida zawierała kompletny plan Jedi, po czym w głowie robota doszło do zwarcia. Przez ten przypadek oficerowie WAR nie uzyskali już od niego żadnych informacji.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
TJ-55.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!