Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ray Park

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ray Park to szkocki kaskader i aktor, urodzony 23 sierpnia 1974 roku. Wcielił się w rolę Dartha Maula w Mrocznym widmie, Jego głos jednakowoż został zmieniony i Darth Maul z ekranu przemawia do nas głosem Petera Serafinowicza.

Inne informacje

Ray Park już od wczesnych lat dziecięcych (od siódmego roku życia) trenował Kung Fu. Siedem lat później zaczął trenować kickboxing, boks, gimnastykę i chińską sztukę walki Wushu. Wygrywał wiele zawodów, w tym Mistrzostwo Wielkiej Brytanii w sztukach walki dla swojej grupy wiekowej - miał wtedy 16 lat.

Swoją pracę z filmem zaczął od Mortal Kombat: Unicestwienie, gdzie był dublerem postaci Liu Kanga i Raidena oraz pojawił się w roli potworów takich jak Tartakan i Baraka. W tym filmie nie słychać jego głosu. Był też dublerem w filmie Sleepy Hollow - tam Park wcielił się w jeźdźca bez głowy wtedy, kiedy ów jeździec pojawia się bez głowy właśnie.

Jego poważniejsza rola to był Toad w X-Men. Tam Park przemówił po raz pierwszy z ekranu. Ciekawostką jest, że pod koniec X-Men Ray Park (a raczej Toad) łapie rurę i wywija nią niemal w ten sam sposób, w jaki wywijał swoim mieczem świetlnym w Gwiezdnych wojnach

Ray Park ma się też pojawić w kinowej wersji kolejnego komiksu Iron Fist, ale film jakoś nie może wyjść z fazy przedprodukcji.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!