Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Rango Tel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rangotel.jpg
Rango Tel
Data i miejsce śmierci: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Sernpidal
Rasa: Człowiek
Wzrost: 170 cm
Profesja: Łowca nagród
Rango Tel był pochodzącym z Sernpidala łowcą nagród odznaczającym się wyjątkową naiwnością.

Historia

Rango urodził się na odgrywającym małą rolę w galaktyce Sernpidalu i pierwsze lata życia spędził jako uliczny łobuz.

Wszystko się zmieniło gdy młody Rango podczas bijatyki zabił pijaka w barze. Jak się okazało, za głowę zabitego wyznaczona była przez Aneesę Dym nagroda. Uważając, że w ten sposób los wskazuje mu nową ścieżkę kariery, Rango postanowił odebrać nagrodę i zostać łowcą. Niedoświadczona Aneese uznała go za profesjonalistę, oddała mu swój statek oferując, ze będzie jego pilotem. Ten zgodził się i wraz z podkochującą się w nim pilotką ruszył na poszukiwanie swego kolejnego celu, Kama Nale'a. W międzyczasie Tel postanowił także zdobyć dla siebie taką zbroję, jaką nosili legendarni Mandalorianie, o których opowieści słyszał w dzieciństwie. W tym celu udał się do handlarza złomem, który widząc, że ma do czynienia z kimś kompletnie nieznającym tematu, sprzedał mu używany kombinezon próżniowy drugiej jakości, wmawiając, że to autentyczny mandaloriański pancerz. Młody łowca zakupił go, mocno przepłacając i z racji jego wyglądu zyskując przezwisko "zbiornikogłowy".

Kilkumiesięczne poszukiwania celu zaprowadziły Rango na Tatooine, do Mos Espy, gdzie zginął próbując wyeliminować swój pierwszy prawdziwy cel. Jego pseudo-mandaloriańska zbroja nie stanowiła wyzwania dla ciężkiego blastera jaki posiadał Kam Nale, do jego śmierci przyczyniło się także przeświadczenie, że zbroja ta wytrzyma taki atak, którego Rango nawet nie starał się uniknąć.

Ciekawostki

  • Biografia Rango Tela powstała podczas odbywającego się na Star Wars Hyperspace projektu What's The Story?, w ramach którego fani mogli spróbować swych sił w tworzeniu biografii dla filmowych postaci "z tła", z których wybrane były później umieszczane w Databanku. Fanem który stworzył historię Rango był Aaron Sinner. Samego Rango w filmie można zobaczyć przechodzącego w tle w scenie, gdy Qui-Gon Jinn chwilę po wylądowaniu na Tatooine wchodzi do miasta.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!