Niech Moc będzie z Wami!Rakghul

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji. W tym artykule należy: poszerzyć całość i podzielić na sekcje.

Raghul.jpg
Rakghul
Planeta pochodzenia: Taris
Przeciętny wzrost: 50 cm
Kolor skóry: Biały lub brązowy
Kolor futra: CzarneRakghule (ang. rakghoul) były bestiami o zdeformowanym ciele, żyjącymi na niższych poziomach planety Taris. Nie jest pewne skąd one pochodziły, ani w jaki sposób się rozmnażały. Wiadomo natomiast, że ugryzienie przez rakghula prowadziło do zatrucia organizmu, a następnie do mutacji rannego w rakghula. W ten sposób populacja tych bestii bardzo szybko się powiększała. Istniał co prawda lek, który neutralizował truciznę wstrzykiwaną przez rakghule, lecz był on niezwykle rzadki i drogi.

Rakghul na Taris.

Sto lat przed inwazją Sithów na Taris, na poziomy opanowane przez rakghule zaczęto zsyłać przestępców oraz inne istoty, wykluczone ze społeczeństwa za najróżniejsze przewinienia. Z czasem odrzuceni zbudowali w podziemiach wioskę i odgrodzili się od terenów opanowanych przez bestie. Później ofiarami rakghuli padło wielu żołnierzy Sithów, a także mieszkańców Taris. Do zmniejszenia populacji bestii przyczynił się Revan, który przebywał na niższych poziomach, szukając Bastili. Odnalazł on także zaginione lekarstwo, które wręczył następnie Zelce Fornowi, który przy jego pomocy stworzył szczepionkę.

Rakghule przeżyły zniszczenie planety przez Dartha Malaka. Wciąż stanowiły zagrożenie w 3640 BBY.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!