Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Qorl

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Qorl był pilotem myśliwca TIE w czasie galaktycznej wojny domowej. Brał udział w bitwie o Yavin, ale jego myśliwiec został zestrzelony. Rozbił się na Yavin IV, ale Qorl przetrwał katastrofę. Nie mógł odlecieć z planety, tak więc zaczął wieść życie pustelnika.

Dwadzieścia trzy lata po bitwie o Yavin, Luke Skywalker prowadził na planecie Świątynię Jedi. Jego uczniowie, a zarazem siostrzeńcy - Jacen i Jaina Solo - udali się wraz z dwójką innych uczniów - Lowbaccą oraz Tenel Ka na poszukiwania przygód do dżungli. Przypadek sprawił, że młodzi Jedi natrafili na rozbity myśliwiec. Jaina, która zawsze marzyła o własny statku postanowiła go naprawić, a reszta miała jej w tym pomóc. Qorl, który zdążył już zestarzeć wyszedł z kryjówki uzbrojony w blaster i kazał dzieciom naprawić statek. Lowbacca i Tenel Ka na oślep rzucili się do ucieczki, zamierzając powiadomić Luke'a o niemiłej przygodzie. Zanim dotarli do Świątyni, statek Qorla był już naprawiony. Wzbił się w powietrze i chciał ostrzelać Praxeum. Nie udało mu się to, gdyż Jaina zablokowała jego broń. Nie chcąc ryzykować uwięzieniem odleciał szybko, zamierzając odnaleźć coś co zostało z Imperium, gdyż o upadku mocarstwa opowiedziały mu bliźniaki Solo, z którymi zdążył się zaprzyjaźnić.

Qorl dotarł do Drugiego Imperium, które prowadziło przeciwieństwo akademii Luke'a - Akademię Ciemnej Strony. Wkrótce Qorl pomógł Siostrze Nocy Tamith Kai uprowadzić bliźnięta, a także Lowbaccę, których zamierzali szkolić w Akademii. Dzieci opierały się Ciemnej Stronie, a wkrótce Qorl, którego dręczyły wyrzuty sumienia, pomógł im uciec z placówki.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!