Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ogniodmuchy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ogniodmuchy Yuuzhan Vongów sieją zniszczenie na Gyndinie.

Ogniodmuchy to wyhodowane dzięki bioinżynierii Yuuzhan Vongów potwory, które służyły im podczas podbijania galaktyki od 25 roku po Yavinie wzwyż.

Ogniodmuchy.

Ogniodmuchy były ogromnymi, trzydziestometrowymi, wydętymi niczym pęcherze stworzeniami. Miały grube powłoki, które przebić mogła dopiero broń pokroju turbolasera. Pomimo faktu posiadania sześciu krępych nóg, istoty nie tyle poruszały się po ziemi, co nad nią sunęły. Każda z nich posiadała wiązkę giętkich trąbek, którymi pluła strumieniami galaretowatego ognia, spopielając wszystko i wszystkich na swej drodze. Płynny ogień był wynikiem metanu i siarkowodoru, który prawdopodobnie mieszał się z jakąś substancją, zawartą w ich wnętrznościach. Oprócz tego bestie wydychały aerozole antylaserowe.

Ogniodmuchy zostały użyte przez Yuuzhan Vongów po raz pierwszy na Gyndinie. Legiony wielkich stworzeń podpalały tam lasy i zamieniały jeziora we wrzące kotły, ostatecznie biorąc udział w pogromie stolicy planety. Powiadano, że w drodze na Gyndinę najeźdźcy zatrzymali się na Mimbanie, by napełnić potwory gazem bagiennym. Ogniodmuchy brały także udział w podbijaniu Artorias.

Ciekawostki

Ogniodmuch na Artorias.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ogniodmuchów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!