Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Obóz Straży Śmierci na Zanbarze

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Oboz DW Zanbar.jpg
Obóz Straży Śmierci na Zanbarze
Lokalizacja: Zanbar
Przynależność: Straż Śmierci


Obóz Straży Śmierci na Zanbarze był znajdującym się na Zanbarze obiektem będącym w nieokreślonym momencie wojen klonów siedzibą dla Straży Śmierci.

Opis

Podobnie jak obóz na Carlac także i ten zbudowany był na planie okręgu, wewnątrz znajdował się szereg rozmaitych namiotów różnorakiego przeznaczenia otoczonych przez wysoki płot. Wewnątrz znajdowały się tez śmigi typu Balutar, rozmaite skrzynie, Mieszkający w obozie Mandalorianie chętnie w jego wnętrzu a także tuż poza nim oddawali się treningom walki.

Historia

W nieokreślonym momencie wojen klonów, po tym jak Mandalorianie opuścić musieli swój obóz na Carlac założyli oni swój obóz na planecie Zanbar. Jakiś czas później uratowali oni życie Darth Maulowi i Savage'owi Opressowi których to sprowadzili do obozu gdzie ich uleczyli oraz podjęli decyzję o sojuszu z zabrakami.

Obóz był punktem zbiorczym dla gromadzonych przez Vizslę i Maula sił, członków Czarnego Słońca, Syndykatu Pyke oraz sił Huttów. Posłużył jako baza do wypadu na Mandalorę podczas którego przejęto władze nad Sundari, stolicą frakcji Nowych Mandalorian.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!