Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Numer dwa w galaktyce

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
NumberTwoInTheGalaxy.jpg
Numer dwa w galaktyce
Scenariusz Henry Gilroy
Rysunki Todd Demong
Kolory Jim Campbell
Litery Steve Dutro
Tytuł oryginalny Number Two in the Galaxy
Wydanie polskie Egmont Polska
23 kwietnia 2014
(w Star Wars Komiks 2/2014)
Wydanie USA Dark Horse Comics
24 grudnia 2003
(w Tales 18)
Oprawa Miękka
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 10
Cena 6,99 PLN (w Star Wars Komiks 2/2014)


Numer dwa w galaktyce to pojedyncza historia komiksowa zawarta w osiemnastym numerze magazynu Tales. W Stanach Zjednoczonych została wydana przez wydawnictwo Dark Horse Comics 24 grudnia 2003 roku. W Polsce komiks został wydany w dniu 23 kwietnia 2014 roku przez Egmont Polska w pięćdziesiątym szóstym numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Boba Fett przyszedł na świat 32 lata przed bitwą o Yavin jako pierwsza z wielu genetycznych replik Janga Fetta - dawcy genów do armii klonów, a przy tym osławionego łowcy nagród. Boba uczył się od ojca fachu łowcy, by pójść w jego ślady, a nawet przerosnąć go sławą i osiągnięciami. Został niekwestionowanym numerem jeden w galaktyce i wzorem Janga nosił mandaloriańską zbroję.(Egmont Polska, 2014)

Streszczenie

Risso Nu wraz ze swoją ekipą łowców nagród planuje pokonać Bobę Fetta, żeby zdobyć sławę. Dowiadują się, że Fett regularnie raz w miesiącu odwiedza planetę o nazwie Ma'ar Shaddam, aby naprawić swoją zbroję. Postanawiają zaatakować go w czasie kąpieli. Wbiegają do pomieszczenia ostrzeliwując wszystko co widzą, po czym orientują się, że nikogo tam nie ma. Nagle ten atakuje ich, pokonując kolejno każdego z przeciwników, ubrany wyłącznie w szatę. Risso w tym czasie kradnie zbroję i odlatuje Slave'em I. Fett wybiega na dach budynku, lecz za późno by powstrzymać złodzieja, który wystrzeliwuję w jego stronę torpedy i znika z planety, myśląc, że Boba nie żyje. Fett zabiera zbroję swojego ojca z archiwum i zaczyna poszukiwania Rissa. Podążając jego tropem dociera do jednej z kantyn, gdzie ten podając się za niego korzysta z szacunku innych klientów. Fett bije wroga, prawie go zabijając i zabiera swoja własność. Risso pyta jednak czemu ten go nie zabił, na co łowca nagród odpowiada, że chce aby żył, by móc przypominać kto jest numerem jeden w galaktyce.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!