Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kale Roshuir

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Kale Roshuir.jpg
Kale Roshuir
Rasa Człowiek
Kolor włosów Brązowe
Kolor oczu Zielone
Przynależność

Imperium Galaktyczne

Kale Roshuir był kapitanem Armii Imperialnej podczas galaktycznej wojny domowej.

Biografia

Jakieś pół roku po bitwie o Yavin 4 Kale stacjonował w bazie wojskowej na Kalist VI, w skład której wchodził również duży obóz jeniecki. Jeśli nie liczyć uspokajania wybuchających co jakiś czas sprzeczek pomiędzy podległymi mu żołnierzami, służba przebiegała raczej bez większych wydarzeń w placówce. Wszystko zmieniło się, kiedy na planecie wylądował imperialny frachtowiec Nuna's Twins wraz załogą, która meldowała, że została zaatakowana przez rebeliantów w rejonie planety Thila. Dowodzący bazą generał Noils rozkazał Roshuirowi, by razem z przybyłą na pokładzie frachtowca porucznik Deeną Shan ułożył plan zaatakowania rzekomej bazy Rebelii na Thili.

Deena i Kale przypadli sobie do gustu co spowodowało, że po zaplanowaniu operacji spędzili ze sobą upojną noc. Rano, kiedy Roshuir szykował się do drogi, Shan z niewiadomych pobudek radziła mu, by nie brał udziału w operacji. Kale jednak postanowił zignorować jej obawy, myśląc, że po prostu niepotrzebnie zamartwiała się o niego. Krótko przed odlotem na planetę dostał meldunek, że nowy oficer w bazie, porucznik Janek Sunber miał drugą poważną sprzeczkę z tamtejszym porucznikiem Clynnem, a nawet wymierzył do niego z blastera. Pomimo tłumaczeń Sunbera, Roshuir zawiesił go w obowiązkach do czasu powrotu z akcji na Thili.

Kilka godzin później Kale wylądował na Thili, wraz z dowodzoną przez Clynna kompanią szturmowców. Imperialni przystąpili do infiltracji jaskini, w której miała się znajdować baza wroga. Po chwili nastąpił wybuch miny-pułapki, w wyniku którego zginął Clynn i wielu szturmowców. Sam Roshuir ledwo uniknął śmierci w eksplozji. Był zszokowany tym co się stało, tym bardziej że Deena ostrzegała go, by nie brał w tym udziału. Szybko domyślił się, że Deena wraz z załogą frachtowca byli w rzeczywistości agentami Sojuszu. Najgorsze z tego było to, że odlatując na Thilę, pozostawili osłabiony garnizon na pastwę rebeliantów. Kale czym prędzej zebrał ocalałych żołnierzy i po kilku godzinach doleciał z powrotem na Kalist VI. Tam spotkał Deenę stojącą na lądowisku, która była bardzo zaskoczona jego widokiem. Mimo to, że chciała go naprawdę ostrzec, Roshuir był wściekły, że dał się wrobić w rebeliancki spisek. Chciał aresztować Shan, jednak w ostatniej chwili został ogłuszony przez dowódcę rebeliantów, kapitana Harrana, w momencie gdy ci rozpoczynali akcję. Kiedy się obudził było już po wszystkim, a rebelianci uciekli po wykonaniu swoich zadań. Chciał potem pociągnąć do odpowiedzialności Janka Sunbera za poprzednie postępki, jednak dowództwo wyperswadowało to z nieznanych mu bliżej powodów.

Niedługo potem został przeniesiony z Kalist VI do innych zadań. Miał objąć dowództwo w operacji mającej na celu schwytanie Luke'a Skywalkera. Rolę przynęty zgodził się udawać Janek Sunber, który znał w dzieciństwie Luke'a. Kiedy Skywalker wylądował na opuszczonej stacji kosmicznej, wraz z nim była Deena Shan, na widok której Roshuir przyspieszył atak szturmowców. Mimo, że jeszcze niedawno pałali do siebie uczuciem, to jednak Kale i Deena nie mieli problemów z próbowaniem zabicia siebie nawzajem. Kapitan rozkazał Sunberowi, by ten zaatakował z zaskoczenia Luke'a, jednak jego podwładny nie znalazł dogodnej sytuacji do tego. Kiedy Luke i reszta uciekali ze stacji przez przypadek spowodowali otwarcie się włazu prowadzącego w kosmos. Kilku szturmowców wypadło w próżnię, jednak Roshuirowi udało się utrzymać do czasu zamknięcia włazu. Po chwili znów podjął pościg za uciekinierami, jednak Skywalker i jego kompanii zdołali już uciec na pokładzie frachtowca.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!