Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Luksusowy jacht kosmiczny typu Nubian H

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Jacht Nubian typu H)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Nubian.jpg
Luksusowy jacht kosmiczny typu Nubian H
Podstawowe dane
Producent:
Rodzaj: Jacht kosmiczny[1]
Specyfikacja techniczna
Długość: 47,9 m[1]
Wysokość: 7,1 m[1]
Szerokość: 8,1 m[1]
Przyspieszenie maksymalne: 2800 G[1]
Prędkość w atmosferze: 8000 km/h[1]
Hipernapęd:
Uzbrojenie: Brak[1]
Różne
Załoga:
Pasażerowie: 1 osoba[1]
Rola: Transport osobisty
Przynależność: Ród królewski Naboo[1]Luksusowy jacht kosmiczny typu Nubian H to statek skonstruowany przez Theed Palace Space Vessel Engineering Corps i Nubian Design Collective na potrzeby rodu królewskiego planety Naboo. Był on wykorzystywany przez senator Padmé Naberrie.

Charakterystyka

Pojazd cechował się sporą szybkością, jak również prostotą obsługi. Posiadał urządzenia zakłócania elektrycznego i solidny system komunikacyjny. Dzięki wąskiej konstrukcji i osłonie silników jacht typu H był trudniejszy do wykrycia przez czujniki i był dostosowany do wypełniania skrytych zadań. Pełen bak statku wystarczał do przebycia dwudziestu tysięcy lat świetlnych.[1]

Pojazd wyposażono w potężne tarcze, a także zapasowy generator mocy i silniki. Na wypadek gdyby doszło jednak do konieczności ewakuacji, jacht został wyposażony w jedną kapsułę ratunkową.

Historia

Jacht typu H został stworzony po inwazji na Naboo w ramach projektu poprawy obronności planety i dostarczeniu nowych statków dla jej monarchów. Za czasów panowania królowej Jamilli pojazd ten był jednak wypożyczany byłej władczyni Padmé Amidali, która zajmowała się większością spraw zagranicznych. Jako że senator była zagrożona zamachami, odpowiadał jej skryty charakter jachtu, choć jego prędkość sprawiała, że nie mógł on podróżować z eskortą myśliwców N-1, które były po prostu za wolne. Kiedy poprzedni statek Padmé został zniszczony, jacht typu H zaczął być przez nią wykorzystywany jako jej osobisty środek transportu. Został on powierzony Amidali między innymi do podróży wraz z Anakinem Skywalkerem na Tatooine oraz Geonosis.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!