Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gwardia Ochrony Naboo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Gwardzista Ochrony Naboo.

Gwardia Ochrony Naboo to garnizon Królewskich Sił Bezpieczeństwa Naboo stacjonujący w Theed na planecie Naboo. Jej głównym dowódcą był kapitan Panaka. Żołnierze gwardii charakteryzowali się niebiesko-brązowym lub żółto-brązowym umundurowaniem. Organizacja służyła do obrony miasta Theed oraz pełniła rolę policji.

Biografia

Gwardia na paradzie odzyskania wolności.

Gwardia Ochrony Naboo została powołana przed 32 BBY. Kiedy Federacja Handlowa założyła na Naboo i rozpoczęła na nią inwazję, organizacja była jedną z niewielu garnizonów broniących planetę przed najazdem droidów bojowych. Kiedy królowa Amidala wyruszyła z rycerzami Jedi, Qui-Gonem Jinnem i Obi-Wanem Kenobim, na Coruscant, Gwardia zbierała nowych ochotników do walki z okupantem. Po powrocie monarchini, przedstawiciele garnizonu omówili z Jedi i innymi wojskowymi plan pojmania wicekróla Nute'a Gunraya i odbicia pałacu w Theed. Po krótkim przygotowaniu rozpoczęto atak ostrzałem czołgów AAT ze śmigaczy patrolowych. Po wtargnięciu grupy Amidali do hangaru, gwardziści zabezpieczyli zdobyty teren. Po pojmaniu wicekróla członkowie Gwardii świętowali na ulicach Theed odzyskanie wolności i podpisanie sojuszu z Gunganami.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!