Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Fort Nowhere

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Moldy Crow przelatuje nad ruinami Fortu Nowhere.

Fort Nowhere był militarną instalacją Klasy Drugiej położoną na Ruusanie.

Charakterystyka

"Co za śmietnik."
- Sariss

Fort był położony nieopodal Wzgórza Katarna, nazwanego tak na cześć człowieka, który na powrót odkrył planetę Ruusan w 0 ABY - Morgana Katarna. Miasto zbudowane było na planie sześcioramiennej gwiazdy. Na czele osady stał burmistrz - Byron Devo III. Wśród punktów wartych uwagi należałoby wymienić kantynę Odpoczynek Szmuglera.

Obrona

Na każdym "ramieniu" gwiazdy, a także w wielu miejscach w samym mieście, zainstalowano stanowiska obrony z blasterowymi działkami. Wyposażenie tych stanowisk obejmowało również rakiety przeciwlotnicze. Dzięki temu osada nie musiała się obawiać przeciętnego ataku.

Historia

Kiedy w 0 BBY0 ABY na Ruusan trafił Morgan Katarn, po powrocie na rodzinny księżyc Sulon nie zachował jej położenia w absolutnym sekrecie. Razem z kilkudziesięcioma przemytnikami i kolonistami powrócił na planetę, a nowo przybyli goście od razu rozpoczęli budowę Fortu Nowhere, która trwała cały rok.

Istniał on jednak zaledwie przez [{L|5 ABY|cztery lata}}, aż do niesławnej bitwy o miasto, która po zaledwie trzydziestu pięciu minutach obróciła je w ruinę i doprowadziła do śmierci niemal wszystkich mieszkańców. Jednak po tym, jak przyszły Rycerz Jedi Kyle Katarn pokonał przywódcę frakcji Imperium, która zaatakowała Fort w poszukiwaniu legendarnej Doliny Jedi, ocaleli mieszkańcy najprawdopodobniej podjęli próbę odbudowy ich miasta. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Ciekawostki

  • Nowhere znaczy po angielsku nigdzie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!