Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drok

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drok.jpg
Drok
Data i miejsce śmierci: 138 ABY, Taivas
Rasa: Nikto
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Nowy Zakon Jedi
Profesja: Jedi
Drok był mistrzem Jedi rasy Kadas'sa'Nikto. Żył około roku 137 ABY.

Biografia

Drok i inni Jedi w Ukrytej Świątyni.
W 137 ABY Drok przebywał w Ukrytej Świątyni. Gdy do placówki zawitał Cade Skywalker i jego przyjaciele, Drok był jednym z Jedi, którzy przywitali nowo przybyłych.

Negocjacje

Gdy Rada Jedi nie poparła planu Cade'a, mającego na celu zamordowanie Dartha Krayta, Drok, Te Corso, Sayar Dun'La i Asaak Dan zostali wysłani na negocjacje z Sojuszem Galaktycznym. Nagle, na mostku Dauntless, kalamariański pilot strzelił z blastera do admirała Gara Staziego. Drok natychmiast obezwładnił Kalamarianina, a admirał został przeniesiony do pokoju medycznego. Tymczasem Drok dowiedział się, że owy Kalamarianin nazywa się Tealart i że Sithowie zagrozili mu śmiercią jego rodziny. Po jakimś czasie Imperium Sithów Dartha Krayta przypuściło atak. Te Corso i Drok wsiedli do myśliwców, by walczyć w przestrzeni. Po długiej walce udało się odeprzeć Sithów. Jakiś czas później przyszła wiadomość, że naukowcy Sithów otruli oceany na Dac. Drok i inni Jedi natychmiast udali się na planetę w celu ewakuacji Kalamarian. Udało się uratować 20% populacji.

Atak na ukrytą świątynię na Taivas

Kilka dni później Drok wrócił do Ukrytej Świątyni. Po jakimś czasie Sithowie odkryli lokację świątyni i przypuścili na nią atak.
Martwy Drok, w tle T'ra Saa i Cade Skywalker.
Wszyscy Jedi zaczęli walczyć. Drok, Sayar Dun'la i Te Corso przez cały czas osłaniali mistrzynię T'ra Saa, która posiadała zdolność medytacji bitewnej. W niej widzieli jedyną szansę na wygraną. W końcu trójka Jedi zginęła, lecz mimo to Jedi wygrali.
Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Droka.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!