Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drapieżcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Flesh Raider Scout.png
Drapieżcy
Planeta macierzysta: Tython
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry:
  • Różowa
  • Biała
  • Czarna
  • Szara
Drapieżcy[1] to rasa wywodząca się od Rakatan zamieszkująca planetę Tython. Powstała przez zmutowanie przedstawicieli Rakatan, aby stworzyć klasę żołnierzy lojalnych Bezkresnemu Imperium. Podczas zimnej wojny rasa ta pod przywództwem upadłego Jedi Bengela Morra poprowadziła atak na świątynię Jedi i wioskę Twi'leków.

Charakterystyka

Drapieżcy byli potężnie zbudowanymi dwunożnymi istotami. Po swoich przodkach odziedziczyli oczy umieszczone na szypułkach. Skóra Drapieżców była pomarszczona i występowała w kolorze różowym, czarnym, białym czy szarym. Rasa ta wykazywała się agresywnością i zaciekłością. Była to rasa mało rozumna i prymitywna, która żyła na poziomie plemiennym w małych osadach.

Historia

Drapieżcy w walce z Je'daii

Drapieżcy powstali w skutek zmutowania niższych klasą przedstawicieli rasy Rakatan, by stworzyć z nich klasę wojowników. Wykorzystywani byli bo walki z rycerzami Zakonu Je'daii.[2] Po upadku Bezkresnego Imperium część Drapieżców pozostała na Tythonie. W 3643 BBY upadły Jedi Bengel Morr poprowadził Drapieżców do ataku na świątynie Jedi i wioskę Kalikorii. Zaatakowali oni uczniów Jedi będących w terenie. Nie mogąc uwierzyć Jedi Derrin Weller wysłał młodego padawana zwanego później jako Bohater Tythonu, by sprawdził, czy to prawda. Okazało się, że atak rzeczywiście miał miejsce. Derrin stwierdził, że Drapieżcy używali do przemieszczanie się podziemnych tuneli i rozkazał Bohaterowi, aby zawalił tunel. Kiedy Bohater tam doszedł musiał zmierzyć się z wojownikami Drapieżców, a potem z mrocznym Jedi Callefem, którego jednak pokonał. Chwilę po pojedynku do tuneli wszedł Mistrz Jedi Orgus Din, który zawalił tunel utrudniając tym samym przemieszczanie się drapieżcom. Drapieżcy nie atakowali wyłącznie enklawy i świątyni Jedi. Już wcześniej ich celem stała się wioska Twi'leków o nazwie Kalikori. Bohatera Tythonu wysłano więc do wioski by porozmawiać z Twi'lekami o Drapieżcach. Na miejscu dowiedział się o składzie broni Drapieżców i szybko wyruszył by zniszczyć ten skład. W trakcie wykonywania misji natknął się na T7-O1, który miał za misję nagranie przywódcy Drapieżców. Droidowi udało się to, ale został on pojmany przez Drapieżców. Po uwolnieniu T7 i obejrzeniu nagrania okazało się, że za atakami odpowiada były padawan Orgusa - Bengel Morr. Po oswobodzeniu droida Bohater dostał ze zadanie wypędzenie Drapieżców z starożytnych ruin miasta Jedi - Kaleth.

Drapieżcy

Kiedy Bohater dotarł na miejsce Drapieżcy atakowali go jednak nie udało im się go powstrzymać. W końcu Bohater stanął przed obliczem nietypowego Drapieżcy, który potrafił mówić w basicu i posługiwać się Mocą. Wraz ze swoimi wojownikami zaatakował on Bohatera, ale po pojedynku padł martwy z rąk Bohatera. Ostatecznie udało się wypędzić Drapieżców z ruin. Kiedy Bohater ponownie przybył do Kalikori ukazało się, ze Twi'lekowie odkryli położenie bazy Drapieżców, która była jednak strzeżona przez pole siłowe. Wyłączeniem pola zajął się Bohater Tythonu, a Orgus poszedł do centrum dowodzenia Drapieżców by znaleźć jakieś dodatkowe informacje. Orgus odnalazł tam informacje o pozostałych bazach i rozpoczął przeszukiwanie ich w poszukiwaniu swojego byłego ucznia. W końcu udało się go namierzyć, pokonać i sprowadzić z powrotem na jasną stronę. [3]

Przypisy

  1. W oryginale Flesh Raiders, tłumaczenie własne.
  2. Dawn of the Jedi: Force War
  3. The Old Republic

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!