Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Darth Rauder

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

RauderDarth.jpg
Darth Rauder
Data i miejsce śmierci: 138 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czerwone
Przynależność:
Darth Rauder była członkinią Nowego Zakonu Sithów Dartha Krayta.

Biografia

W 137 ABY Eskadrę Czaszek przeniesiono pod dowództwo Darth Rauder. Spotkało się to z niezadowoleniem dotychczasowej dowódcy eskadry, kapitan Gunn Yage. Rauder jeszcze powiększyła wzajemną niechęć obu kobiet, zmuszając eskadrę do zamienienia swoich Predatorów na Sithańskie Furie.

Krótko po tym wydarzeniu Darth Rauder wraz z Eskadrą Czaszek brała udział w operacji nad Agamarem. Podczas niej Sith rozkazała eskadrze zabić każdego pilota Imperium Fela, jakiego zobaczą. Gdy więc zauważyła, że jeden z nieprzyjaciół się katapultował, kazała go zabić Gunn Yage. Ta nie chciała wykonać rozkazu, uważając zabicie bezbronnego pilota za morderstwo. Aby podkreślić swoje polecenie, Rauder zaczęła rozsadzać Mocą głowę pani kapitan. Całą sytuację zakończył Tev Rimon, zabijając wrogiego pilota. Spotkało się to z niezadowoleniem Rauder, która chciała, aby to Yage dokonała zabójstwa. Dlatego zagroziła Rimonowi, że gdy następnym razem zlekceważy jej komendę, zabije go. Po całym zajściu eskadra wróciła do bitwy, którą ostatecznie wygrała.

Darth Rauder podczas bitwy o Taivas.

Darth Rauder pozostała dowódcą Eskadry Czaszek, przez cały czas, aż do 138 ABY, kiedy to odrodzonemu Darthowi Kraytowi udało się zlokalizować Ukrytą Świątynię Jedi. Mroczny Lord Sithów zdecydował się, by zaatakować wrogie sanktuarium. Darth Rauder i Gunn Yage wzięły udział w bitwie jako piloci myśliwców. W pewnym momencie w trakcie bitwy, Sith wyczuła obecność młodzików Jedi na pokładzie jednego z ewakuujących się statków. Wydała rozkaz, aby zestrzelić owy statek. Gunn nie mogąc się pogodzić z mordowaniem bezbronnych dzieci zestrzeliła pojazd Darth Rauder zabijając ją na miejscu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!