Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Claudia Karvan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Claudia Karvan jest australijską aktorką urodzoną 19 maja 1972 roku w Sydney w Australii. W Gwiezdnych wojnach wcieliła się w postać Soli Naberrie. Jej rola została jednak wycięta z kinowej wersji Ataku klonów i pojawiła się tylko w dodatkach na DVD. W Zemście Sithów pojawiła się na ekranie w scenie pogrzebu Padmé Amidali.

Biografia

Claudia pojawiła się w nieco poważniejszej roli w 1987 w wieku 14 lat. Był to film High Tide. W tym samym roku pojawiła się także w Echach z raju. Tak naprawdę zaczęła występować już w 1983 roku. Od tamtego czasu pojawiła się w wielu serialach i filmach - jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych aktorek australijskich. Z produkcji, które mogą być lepiej znane widzowi polskiemu należy wymienić Zaginiony świat - serial, gdzie w jednym z epizodów Claudia wcieliła się w postać Catherine Reilly.

Poza tym, Claudia jest scenarzystką i reżyserką. Wyreżyserowała jeden z odcinków serialu The Secret life of Us, w którym także się pojawiała jako aktorka.

Ciekawostki

  • Jej nazwisko brzmieć powinno Karvaniardos, ponieważ jej ojciec był Grekiem, ale zmienił je po przeniesieniu się do Australii.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!